Головна Новини Суспільство події В Україні стартували курси підготовки перших військових екологічних аудиторів
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні стартували курси підготовки перших військових екологічних аудиторів

Міністерства оборони та екології спільно організували курс, що навчить військових оформлювати екологічні аудити та фіксувати шкоду від забруднення територій

7 листопада 2024, 17:00
Поділіться публікацією:

В Україні розпочато навчання перших військових екологічних аудиторів, які спеціалізуватимуться на гуманітарному розмінуванні. Курс, організований Міністерством оборони та Міністерством екології, має на меті підготовку фахівців для документального оформлення перевірок та фіксації екологічної шкоди, завданої внаслідок війни.

В Україні стартували курси підготовки перших військових екологічних аудиторів

Військові екологічні аудитори. Фото: Міноборони

Підготовка військових екологічних аудиторів в Україні стартувала на базі курсу "Екологічний аудит та екологічні проблеми, пов’язані з гуманітарним розмінуванням". Цей курс організували Міністерство оборони України та Міністерство довкілля у рамках Програми підтримки ОБСЄ для України. Навчання триватиме до середини листопада.

Перші 20 учасників курсу, серед яких військовослужбовці та представники державних органів управління екологічної безпеки, будуть проходити як теоретичне, так і практичне навчання. По завершенню курсу вони отримають відповідні сертифікати, що дозволять їм складати аудиторські акти та здійснювати перевірки відповідно до європейських стандартів екологічного законодавства.

Ці фахівці вже активно співпрацюють з Держекоінспекцією, проводячи обстеження військових об'єктів і фіксуючи екологічні наслідки, спричинені ракетними ударами. Зазначена підготовка є важливим кроком для мінімізації впливу забруднювачів на екосистему та подолання екологічних проблем, спричинених війною

“Це, без перебільшення, перше унікальне навчання такого спрямування для підвищення рівня професійної компетентності військових екологів з питань екологічного аудиту та розв'язання екологічних проблем, пов’язаних з гуманітарним розмінуванням територій. Без розширення цих знань неможливо забезпечити мінімізацію впливу усіх забруднювачів на екосистему”, — зазначив начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Руслан Берегуля.

Нагадаємо, Міністерство оборони України успішно повернуло у державну власність 2 300 гектарів земель полігону в Одеській області, вартість яких оцінюється на рівні понад 500 мільйонів гривень. Спільно зі Спеціалізованою прокуратурою Південного регіону, відомство забезпечило 14 судових рішень, що повернули ці ділянки, які незаконно використовувалися в приватних цілях.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини