Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
В Офісі президента України Володимира Зеленського йде дискусія з приводу перейменування нашої держави на "Русь-Україна" та внесення відповідного законопроєкту. Про це в коментарі УНН розповів спікер української делегації ТКГ, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.
В Офісі президента обговорюють перейменування України - фото з відкритих джерел
Експерти для видання "Коментарі" оцінили подібну ініціативу.
Соціолог Павло Кутуєв зізнався, що поставився до озвученої Арестовичем ініціативи з великим здивуванням і подивом.
На думку соціолога, навіть якби подібна абсурдна ідея виникла у верхах, озвучити її повинні не чиновники (їх функція — виконання), а політики вищого рівня, в першу чергу — президент. І дискусія повинна відбуватися не в Офісі президента, серед чиновників, завдання яких забезпечувати функціонування глави держави, а між політиками та суспільством.
Експерт Українського інституту політики Єва Антоненко зазначає, що ґрунт для такої законодавчої ініціативи влада готувала заздалегідь.
На думку Єви Антоненко, в разі перейменування виникне низка питань, врегулюванням яких доведеться зайнятися владі:
1. Якою буде державна мова на Русі-Україні: тільки українська або російська теж (з огляду на назву)?
2. Як будуть називатися громадяни нової країни — русо-українці?
3. Русь у кращі свої часи не мала виходу до моря, не включала значну частину нинішнього Лівобережжя, зате включала частину сучасних Білорусі та Росії. Чи стане перейменування підставою для заяв представників української влади про претензії на ці землі? Адже у ВР вже існує міжфракційне об'єднання "Кубань", яке політичної ваги не має, але встигло насмішити багатьох наміром повернути Кубань Україні — в умовах невирішених питань ОРДЛО і Криму.
4. Максимально масштабується бюрократичний момент зі зміною всієї документації, починаючи від паспортів всього населення країни, що займають багато часу і буде коштувати недешево.
5. Є ймовірність термінологічної плутанини назв Русі-України та Росії на міжнародному рівні.
"Якщо Україну перейменують, в першу чергу це стане дратівливим елементом для РФ, всередині ж самої Русі-України під новою назвою збережуться ті ж проблеми, — прогнозує експерт. — У разі прийняття такого законопроєкту наступним з високою ймовірністю може стати рішення перейменувати Росію в Московію для "внутрішньо-руси-українського" використання".
Раніше видання "Коментарі" писало, що Арестович розповів, в яку країну можуть перенести переговори ТКГ щодо Донбасу.
Новини