Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що забезпечують критичну інфраструктуру у сфері життєзабезпечення, бронювати до 75% персоналу.
Мобілізація в Україні. Фото: 24 Канал
Раніше ця квота становила 50%, а її збільшення допоможе мінімізувати кадровий дефіцит у комунальних службах. Ініціатива Міністерства розвитку громад та територій спрямована на стабільну роботу підприємств під час воєнного стану.
Нові правила стосуються фахівців, відповідальних за водопостачання, теплопостачання, водовідведення та вивезення сміття. Це рішення дозволить комунальним підприємствам працювати стабільніше та швидше реагувати на аварійні ситуації. Також для них спрощено вимоги до рівня зарплат працівників, що підлягають бронюванню.
"Ми знайшли баланс між підтримкою комунальної інфраструктури та збереженням мобілізаційного резерву. Завдяки підвищенню квоти до 75% ключові працівники залишаться на своїх місцях, що критично важливо для безпеки та стабільності громад", — зазначив заступник міністра Костянтин Ковальчук.
Підтримка безперебійної роботи комунальних систем є стратегічним завданням, особливо в умовах війни. Це рішення допоможе громадам краще планувати свою роботу, запобігати перебоям у постачанні життєво важливих послуг і забезпечувати стабільність у сфері ЖКГ.
Портал "Коментарі" писав, що в Україні з 1 квітня діють нові правила бронювання — отримати бронь можуть працівники тільки тих підприємств, які оновили критичність. У Кабінеті міністрів України повідомили, що всі бронювання, які були оформлені за старими правилами, 1 квітня втратили чинність.
Новини