Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Молоді вчені нашої країни Каріна Вишнякова та Юля Іванчикова внесли свій вклад до міжнародного реєстру китів-горбанів, зробивши унікальні світлини цих морських тварин. Про це інформує Національний арктичний науковий центр в соціальних мережах, оприлюднивши там кілька фотографій.
Дослідниці зробили унікальні фото китів (фото facebook.com/AntarcticCenter)
За оприлюдненою інформацією, старання українських дослідниць дозволили поповнити фонди міжнародного реєстру китів-горбанів в акваторіях Південного океану в 15 раз. Тепер дослідники з різних країн світу матимуть ще більше нових можливостей для дослідження популяцій цих морських жителів та їх міграційних процесів.
Автори дослідження зазначають, що у фондах міжнародної китової бази були фотографії 15 китів, які ідентифіковані неподалік Південних Оркнейських островів. Стараннями наших дослідниць там є 211 морських істот, які мешкають в цьому регіоні.
Самі українські біологині зазначають, що їх клопітка діяльність дозволила зменшити "білу пляму" в подальших питаннях ідентифікації цих морських істот. Бо зібрано чимало цікавих даних, щоб ця пляма невідомості просто перестала існувати. Молоді науковиці більше 3 місяців пропрацювали в складі експедиції в акваторії Південного океану разом з екіпажем вітчизняного траулера "Море Содружества". Дівчата простоювали на палубі години і видивлялись на морських просторах китів – горбанів, роблячи в цей час фотографії хвостів цих морських жителів, що помережані унікальними візерунками. За цей час дівчата зробили 300 фотографій, кожна з яких унікальна.
Тепер вони роблять перші наукові висновки, завдяки своїй роботі. Виявляється, що 10 цих великих морських жителів, які мешкають неподалік Південних Оркнейських островів, в 2006 році перебували неподалік узбережжя таких країн, як Панама та Бразилія. Тепер вчені мають нові факти про відслідковані шляхи міграції китів-горбанів.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що рідкісні дельфіни повертаються в Китай.
Новини