Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Україна протягом всього року зберігає високі темпи експорту металобрухту, показники близькі до рекордних за останні кілька років. Це вже призвело не тільки до простоїв на металургійних підприємствах, які втрачають експортні замовлення, а й до прямих втрат бюджету. Якщо не ввести тимчасовий мораторій на вивіз брухту, то держава Україна буде втрачати по 20 млрд грн на рік. Про це пише бізнес-портал ЮАprom в статті "Дефіцитне сировину: чому Україні вигідно заборонити експорт брухту".
Україні потрібен мораторій на вивіз брухту, фото з відкритих джерел
Тим часом, експорт металобрухту на зовнішні ринки в січні-серпні 2021 року збільшився майже в 20 разів і склав 410 тис. т. Найбільші обсяги експорту припали на літній період: в червні вивезли 85 тис. т, липні — 103 тис. т, серпні — 75 тис. т.
У Федерації роботодавців виступають за те, щоб Україна експортувала продукцію з доданою вартістю, а не сировину, до того ж без будь-якої переробки.
Введення заборони на експорт металобрухту може стати стратегічним рішенням влади, оскільки дозволить забезпечити місцевих виробників критично важливою сировиною в довгостроковій перспективі, вважає Ігор Гужва, доктор економічних наук і керівник аналітичного центру CMD-Ukraine. В Україні брухт використовують не тільки великі заводи, каже експерт, але і сотні малих підприємств, які виробляють сталь для власних потреб. А для економіки країни набагато вигідніше, щоб брухт перероблявся в продукцію з доданою вартістю всередині країни, ніж сировина йшла на експорт, додає експерт.
В "Укрметаллургпромі" стверджують, що 1 тонна експортованого брухту дає державі близько 1,8 тис. грн (еквівалент мита в 58 євро), тоді як 1 тонна брухту, переробленого в сталь, приносить 8,2 тис. грн. податків.
Новини