Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Зростання цін на медикаменти стало серйозним викликом для більшості українців, які очікують активних дій від держави для подолання цієї проблеми. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Gradus Research.
Фото: з відкритих джерел
Згідно з дослідженням, 62% респондентів назвали ліки однією з ключових статей витрат у своєму бюджеті. Серед них 90% вважають підвищення цін на фармацевтичну продукцію суттєвою проблемою, а 79% зізналися, що змушені урізати витрати на інші потреби заради можливості придбати необхідні медикаменти.
Найчастіше українці економлять на одязі (66%), товарах для побуту (54%) та навіть на продуктах харчування (51%). Це свідчить про те, що подорожчання медикаментів не лише впливає на добробут громадян, а й змушує їх жертвувати базовими життєвими потребами, що потенційно загрожує як соціальною нестабільністю, так і погіршенням здоров’я населення.
Окрему увагу дослідники звернули на проблему аптечних націнок, які, за словами респондентів, суттєво збільшують кінцеву вартість ліків. Зокрема, 36% опитаних вказали, що націнка в аптеках становить понад 25%, а серед людей віком від 35 до 60 років таких уже 45%.
Таким чином, проблема доступності ліків загострюється, особливо для людей середнього та старшого віку — основної аудиторії споживачів медичних препаратів. Це формує чіткий суспільний запит на встановлення державного контролю за цінами на ліки та обмеження надмірних торговельних націнок.
Раніше портал "Коментарі" писав, що вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі заявили про появу першого препарату, який може забезпечити комплексну реабілітацію пацієнта після інсульту без необхідності складної довгострокової фізіотерапії, і назвали це "проривом".
Новини