Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Протягом останніх шести місяців в Україні відбулися глибокі зміни в суспільному сприйнятті майбутнього. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 15 травня по 3 червня 2025 року серед 1011 респондентів, кількість песимістично налаштованих громадян перевищила частку оптимістів — це сталося вперше за роки спостережень.
Фото: 24 Канал
Лише 43% українців вірять, що через десятиріччя Україна буде процвітаючою державою в складі Європейського Союзу. Натомість число тих, хто бачить майбутнє країни як зруйновану територію з масовим відтоком населення, зросло з 28% до 47%.
Антон Грушецький, заступник директора КМІС, наголосив, що ослаблення віри у позитивне майбутнє є сигналом для занепокоєння. На його думку, багато українців сприймають нинішню війну як жертву заради гідного життя в майбутньому. Незважаючи на песимізм щодо перспектив, більшість зберігає рішучість продовжувати спротив агресору.
Поряд із цим, попри песимістичні оцінки майбутнього, національна єдність зростає: частка тих, хто говорить про згуртованість суспільства, зросла з 53% у грудні 2024 року до 61% у червні 2025-го. Однак 33% опитаних вказують на поглиблення внутрішніх протиріч.
Також зросла готовність українців до затяжної боротьби: 60% заявили про готовність "терпіти стільки, скільки буде потрібно", ще 6% — не менш як рік.
Портал "Коментарі" вже писав, що канцлер Німеччини Фрідріх Мерц 9 липня під час виступу в Бундестазі заявив, що дипломатичні важелі у спробах припинити агресію Росії проти України повністю вичерпані. Він також підтвердив рішучість Німеччини й надалі підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність і безпеку.