Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна може вести перемовини щодо розробки наших родовищ рідкоземельних металів, інших корисних копалин, ставити вимоги до компаній, щодо технологій добутку, повного циклу переробки, залученню (у певних відсотках) українських інженерів та обслуговуючого технічного персоналу і т.д. Але, якщо ця угода про гарантії безпеки "копалини в обмін на оборону", то вона має бути не менше, аніж на 250 сторінках, плюс додатки. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю нашому порталу висловила політичний експерт Світлана Кушнір.
Корисні копалини в Україні
Вона додає, ми вже зрозуміли, що у випадку подальшого протистояння, ми будемо спиратися на свої ресурси.
Також видання "Коментарі" повідомляло – якщо США після першої відмови президента США Володимира Зеленського повернуться до теми угоди щодо українських корисних копалин, то президент Дональда Трампа має реальний інтерес до співпраці. А якщо ні, то це був просто несерйозний епізод у стилі "не прокотило". Про це пише 17 лютого портал "Коментарі" із посиланням на інвестиційного банкіра Сергія Фурсу.
Експерт зазначає, що драфт домовленості, яку міністр фінансів США Скотт Бессент привіз Зеленському щодо українських рідкісноземельних копалин, уже втік у публічну площину. Це дозволяє говорити про "дива" американської пропозиції. По-перше, за оцінкою Фурси, Трамп хоче стягнути з України неіснуючі борги. По-друге, цей документ ні до чого не зобов'язує Штати не лише у військовому, а й економічному відношенні.
Новини