Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна та Польща продовжують стрімко зміцнювати зв'язки. 1 червня вперше відбулися українсько-польські міжурядові консультації. У них взяв участь і президент Володимир Зеленський. Український прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що за результатами консультацій було прийнято спільну заяву, в якій Польща зобов'язалася підтримувати євроантлантичну та європейську інтеграцію України, а також допомогти нам відновити країну після війни. Підписано низку важливих меморандумів. Як оцінюєте те, що відбувається на українсько-польському напрямку? Чому це важливо не лише для України, а й для Польщі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Україна та Польща. Фото: з відкритих джерел
Політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько пояснює:
Як показали нещодавні події, кордон із Білоруссю (який має Польща) – це фактично кордон із росією, через який росіяни без проблем можуть атакувати, що й сталося в Україні, акцентує аналітик.
Крім того, продовжує він, Польща – одна з найбільших країн у Європі, зокрема в ЄС. Заручившись підтримкою в лідерській ролі в регіоні, вони можуть конкурувати, зокрема економічно, з Франко-німецьким альянсом, якщо це можна так назвати. Зокрема можуть перехоплювати потенційні інвестиції, вважає експерт.
За словами політичного експерта Дениса Гороховського, про те, що агресія росії запустила процес зміни світового порядку, сьогодні можна говорити вже як про факт, що відбувся. І мова в цьому випадку, підкреслює він, йдеться не тільки про втрату Росії своїх позицій і впливу на міжнародній арені.
Враховуючи значущість польської підтримки для України (як військової, так і гуманітарної), а також дружні відносини глав держав, можна впевнено говорити про те, що Польща виступатиме за якнайшвидше прийняття нашої держави в ЄС, зазначає експерт. І таким чином отримає ще одного союзника у рамках європейського альянсу, що дозволить самим полякам посилити свій вплив на всі процеси у Євросоюзі.
Голова Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні, учасник територіальної оборони Андрій Кривоніс не сумнівається, що українсько-польсько-британська спілка розкриває для нас нові грані.
З одного боку, зазначає Андрій Кривоніс, це меркантильне бажання отримати від ЄС більше. З іншого боку – гуманітарна відповідальність за друзів українців.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у РФ назвали терміни, на коли готують "референдуми" щодо "приєднання" Донбасу, Херсонщини та Запоріжжя.
Новини