Головна Новини Суспільство події Україна та Польща продовжують зближення: чому це важливо для обох країн – про що говорять нові кроки
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна та Польща продовжують зближення: чому це важливо для обох країн – про що говорять нові кроки

Польща продовжує залишатися надійним тилом для України, доки країна у війні з Росією

1 червня 2022, 19:54
Поділіться публікацією:

Україна та Польща продовжують стрімко зміцнювати зв'язки. 1 червня вперше відбулися українсько-польські міжурядові консультації. У них взяв участь і президент Володимир Зеленський. Український прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що за результатами консультацій було прийнято спільну заяву, в якій Польща зобов'язалася підтримувати євроантлантичну та європейську інтеграцію України, а також допомогти нам відновити країну після війни. Підписано низку важливих меморандумів. Як оцінюєте те, що відбувається на українсько-польському напрямку? Чому це важливо не лише для України, а й для Польщі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Україна та Польща продовжують зближення: чому це важливо для обох країн – про що говорять нові кроки

Україна та Польща. Фото: з відкритих джерел

Посилюючи співпрацю з Україною, Польща, в першу чергу, думає про безпеку

Політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько пояснює:

"Для Польщі така співпраця важлива з багатьох причин. Насамперед – безпека. Поляки перебувають у зоні ризику – зіткнутися з російською агресією, якщо Україна програє війну".

Як показали нещодавні події, кордон із Білоруссю (який має Польща) – це фактично кордон із росією, через який росіяни без проблем можуть атакувати, що й сталося в Україні, акцентує аналітик.

"Звичайно, що Польща – це країна НАТО, тому тут все складніше. Але це не обов'язково мають бути танкові колони. Сучасні військові доктрини передбачають широкий спектр "нелінійних дій", які проводяться без введення військ на чужу територію. По суті, певну форму нелінійної війни росіяни вже давно ведуть із західними країнами. Наявність прямого сусідства з агресором ускладнює ситуацію", – наголошує Олександр Солонько.

Крім того, продовжує він, Польща – одна з найбільших країн у Європі, зокрема в ЄС. Заручившись підтримкою в лідерській ролі в регіоні, вони можуть конкурувати, зокрема економічно, з Франко-німецьким альянсом, якщо це можна так назвати. Зокрема можуть перехоплювати потенційні інвестиції, вважає експерт.

Сьогодні Україна по праву вважається форпостом цивілізації

За словами політичного експерта Дениса Гороховського, про те, що агресія росії запустила процес зміни світового порядку, сьогодні можна говорити вже як про факт, що відбувся. І мова в цьому випадку, підкреслює він, йдеться не тільки про втрату Росії своїх позицій і впливу на міжнародній арені.

"Насамперед причиною цього став провал рашистського бліцкригу і світ побачив, що "друга армія світу" не така страшна, як про неї розповідає російська пропаганда. Ця ситуація також значно вплинула на ставлення західного світу безпосередньо до України. Великі західні країни у перші дні війни були дуже стримані в оцінках та заявах, бо просто не вірили, що Україна зможе вистояти під натиском агресора. Проте українська влада не втекла з Києва, армія не відступила, а народ не вийшов із квітами зустрічати рашистів. Сьогодні Україна вважається форпостом цивілізації. Однак і в самому Євросоюзі російсько-українська війна вплинула на розстановку сил. Колишні флагмани – повільні, не готові до радикальних рішень – сьогодні змушені публічно виправдовуватися, щоб зберегти свій статус. Водночас, інші країни, які раніше не мали значного впливу в рамках ЄС, сьогодні, беручи активну участь у допомозі Україні, посилюють власні позиції. Польща – найяскравіший приклад", – вважає Денис Гороховський.

Враховуючи значущість польської підтримки для України (як військової, так і гуманітарної), а також дружні відносини глав держав, можна впевнено говорити про те, що Польща виступатиме за якнайшвидше прийняття нашої держави в ЄС, зазначає експерт. І таким чином отримає ще одного союзника у рамках європейського альянсу, що дозволить самим полякам посилити свій вплив на всі процеси у Євросоюзі.

Якщо українці не втримають русю, то для Польщі настануть ще гірші часи

Голова Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні, учасник територіальної оборони Андрій Кривоніс не сумнівається, що українсько-польсько-британська спілка розкриває для нас нові грані.

"Співпраця стає можливою з різних боків, – пояснює він. – Україна, Польща та Великобританія під час війни оголошуватимуть бажані дії для кожного з нас. І для Польщі саме зараз чудовий час зміцнювати таку співпрацю".

З одного боку, зазначає Андрій Кривоніс, це меркантильне бажання отримати від ЄС більше. З іншого боку – гуманітарна відповідальність за друзів українців.

"Однак є й інше питання – страх. Якщо українці не втримають русяни, то для Польщі настануть ще гірші часи. Тож зараз захист України – це відкладений у часі захист самої Польщі та ЄС загалом", – резюмує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у РФ назвали терміни, на коли готують "референдуми" щодо "приєднання" Донбасу, Херсонщини та Запоріжжя.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини