Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
У ніч з 26 на 27 жовтня українці перевели стрілки годинників на годину назад, офіційно перейшовши на зимовий час. Перехід відбувся о 4-й годині ранку, коли годинники потрібно було перевести на 3:00. Завдяки цьому доба стала на одну годину довшою, і українці отримали більше часу для відпочинку.
Україна перейшла на зимовий час: що потрібно знати
Більшість сучасних електронних пристроїв, таких як смартфони, ноутбуки та смарт-годинники, автоматично змінили час. Втім, власникам механічних годинників довелося налаштувати їх вручну.
Змінювати час в Україні почали ще з 1981 року, коли це було ініційовано для економії енергії. Проте питання скасування такого переведення вже давно обговорюється на різних рівнях. У липні 2024 року Верховна Рада підтримала законопроект №4201, який передбачає відмову від переходу на літній час. Якщо закон набуде чинності, Україна залишиться на зимовому часі протягом усього року, що означає відсутність переведення годинників.
Автором цього законопроекту є спікер парламенту Руслан Стефанчук. За його словами, фіксація часу за єдиним київським поясом UTC+2 допоможе уникнути щорічної плутанини зі зміною годин. Однак для остаточного прийняття закону його має підписати президент, а це поки що не сталося, хоча документ направили на підпис ще у серпні.
Деякі ЗМІ повідомляють, що президент може не підписати цей закон взагалі. Якщо цього не відбудеться, чергове переведення годинників чекатиме на українців вже 30 березня 2025 року, коли час доведеться знову перевести на годину вперед.
Якщо ви сумніваєтесь у точності часу після переходу, можна скористатися онлайн-сервісами, як-от Dayspedia, або просто знайти інформацію через пошук у Google за запитом "котра година в Україні".
Новини