Головна Новини Суспільство події Україна на порозі великих ризиків: що насправді не так з угодою про надра
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна на порозі великих ризиків: що насправді не так з угодою про надра

Фінальний варіант угоди скоротили до 12 сторінок, хоча початкова версія містила приблизно 90

сьогодні, 09:45
Поділіться публікацією:

Верховна Рада отримає на ратифікацію угоду про надра, з якої вилучено низку критично важливих пунктів — ці моменти залишаються неврегульованими й мають бути доповнені окремими технічними домовленостями. Про це заявив військовий аналітик Євген Дикий в ефірі Радіо NV.

Україна на порозі великих ризиків: що насправді не так з угодою про надра

Фото: 24 Канал

За його словами, Україна фактично зробила "подарунок" Дональду Трампу, забезпечивши йому політичну символічну "перемогу" в перші 100 днів президентства шляхом підписання цієї угоди.

Дикий наголошує, що остаточна редакція документа вміщує лише 12 сторінок, хоча попередній проєкт мав близько 90.

"Це лише мала частина від усього обсягу домовленостей. На цих 12 сторінках немає нічого критичного — угода наразі не несе прямої загрози. Але ключові положення винесені за межі тексту й мають бути окремо погоджені у вигляді технічних угод, які ще не готові", — пояснив експерт.

Дикий наголосив, що без ознайомлення з цими додатковими документами оцінити реальні наслідки підписаного договору фактично неможливо.

"Парламент, найімовірніше, ратифікує те, що є, не маючи повної картини. І це вже саме по собі викликає серйозне занепокоєння", — підкреслив він.

Попри те, що на цей час Україна ще не зазнала втрат, Дикий вважає, що країна вже перебуває у високоризиковій зоні.

Окремо експерт відзначив, що хоч спеціальний представник США Кіт Келлог і підтримує Україну, це радше його особиста позиція. Натомість Трамп та віцепрезидент Джей Ді Венс відкрито демонструють прихильність до Росії, що створює додаткові політичні ризики.

Портал "Коментарі" писав, що Україна зуміла відновити довіру президента США Дональда Трампа після підписання важливої угоди про співпрацю у сфері природних ресурсів, повідомляє Bloomberg. Документ відкриває Сполученим Штатам пріоритетний доступ до українських копалин — зокрема графіту, алюмінію, нафти та газу.  



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини