Головна Новини Суспільство події Україна будує найбільшу вітроелектростанцію в Східній Європі: деталі проєкту
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна будує найбільшу вітроелектростанцію в Східній Європі: деталі проєкту

ДТЕК та Vestas підписали угоду на 450 млн євро для будівництва другої черги Тилігульської ВЕС у Миколаївській області

сьогодні, 14:48
Поділіться публікацією:

В Україні стартує друга черга будівництва найбільшої вітроелектростанції в Східній Європі — Тилігульської ВЕС. Проєкт реалізують спільно українська енергетична компанія ДТЕК та данська Vestas, яка постачатиме вітротурбіни. Ініціатива, оголошена в Давосі на міжнародному рівні, стане важливим етапом у зміцненні енергетичної безпеки України та переході до "зеленої" енергетики. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Україна будує найбільшу вітроелектростанцію в Східній Європі: деталі проєкту

Світовий економічний форум в Давосі. Фото: me.gov.ua

Україна зробила вагомий крок до енергетичної незалежності та декарбонізації. У межах другого етапу проєкту Тилігульської вітроелектростанції, який реалізує ДТЕК спільно з данською компанією Vestas, буде встановлено 64 вітротурбіни загальною потужністю 384 МВт. Загальний бюджет другої черги становить 450 мільйонів євро. Ініціативу підтримали Данський уряд і Експортно-кредитне агентство.

За словами Міністра економіки України Юлії Свириденко, проєкт є потужним сигналом для міжнародних інвесторів, що вкладати в українську економіку можна і треба вже сьогодні.

"Реалізація проєкту з будівництва Тилігульської вітрової електростанції, що має стати найбільшою в Східній Європі, – вагомий крок на шляху України до впровадження Національного плану з енергетики та клімату, зміцненню енергетичної безпеки держави та декарбонізації економіки. Також цей проєкт, підтриманий Данським експортно-кредитним агентством та Урядом Данії. Це потужний сигнал для всіх наших партнерів та інвесторів, що вкладати у проєкти відновлення України можна і треба вже сьогодні", — зазначила Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Уже завершена перша черга Тилігульської ВЕС, потужність якої складає 114 МВт, введена в експлуатацію у 2023 році. Після завершення другої черги загальна потужність станції сягне 500 МВт, що дозволить забезпечити електроенергією близько 900 тисяч домогосподарств. Водночас проєкт сприятиме зменшенню щорічних викидів вуглекислого газу на 1,7 мільйона тонн, що стане суттєвим внеском у боротьбу зі змінами клімату.

Очікується, що Тилігульська ВЕС стане знаковим проєктом для регіону, зміцнить енергетичну безпеку країни та надихне нові інвестиції в українську відновлювану енергетику.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що на конференції ООН із питань клімату СОР29, що відбулася в Баку, Україна разом із 30 іншими країнами світу заявила про наміри активно розвивати атомну енергетику. Ключовою метою є забезпечення енергобезпеки та скорочення викидів парникових газів. Серед держав, які підтримали цю ініціативу, — США, Франція та Велика Британія, що підтвердили наміри потроїти потужності атомної генерації до 2050 року.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини