Головна Новини Суспільство події Угода про копалини призвела до серйозного розколу в команді Трампа: причини
commentss НОВИНИ Всі новини

Угода про копалини призвела до серйозного розколу в команді Трампа: причини

Станом на сьогодні справжній потенціал українських надр не розкрито до кінця

сьогодні, 11:15
Поділіться публікацією:

У політичній команді президента США Дональда Трампа виникла неоднозначність щодо реальних мотивів підписання двосторонньої угоди з Україною про співпрацю у сфері корисних копалин. Як зазначив український дипломат Роман Безсмертний, для Трампа ця домовленість — передусім можливість повернути мільярди доларів, які, за його словами, "роздав" його попередник Джо Байден. Інші американські високопосадовці мають зовсім інше бачення.

Угода про копалини призвела до серйозного розколу в команді Трампа: причини

Фото: з відкритих джерел

Державний секретар США Марко Рубіо вбачає в угоді стратегічний сигнал для Росії про непохитну підтримку України з боку Вашингтона. Водночас міністр фінансів Скотт Бессент розцінює її як елемент геополітичного тиску на Кремль.

Варто зазначити, що Верховна Рада України має намір ратифікувати цю угоду 8 травня. Але Безсмертний наголошує: на практиці вона є лише проміжним документом. За його словами, навіть у разі настання миру, на запуск повномасштабного видобутку ресурсів підуть щонайменше 2–3 роки, адже потрібні додаткові дослідження та інвестиції.

Оцінки потенціалу українських надр спираються на радянські геологічні дослідження 60–70-х років, які потребують суттєвого оновлення. Крім того, як зауважив дипломат, США, всупереч очікуванням, технологічно відстають у сфері переробки критично важливих ресурсів, поступаючись навіть Китаю.

Також Безсмертний підкреслив, що Україна залишається однією з небагатьох країн, куди не змогли проникнути російські та китайські впливи. Саме тому вона викликає інтерес у Трампа — проте не як у президента, а радше як у приватної особи, що шукає вигоду.

Дипломат переконаний,що потенціал українських надр ще не розкритий повністю. Наприклад, країна має фосфатні поклади, які досі не розробляються. Україна може стати справжнім "клондайком" стратегічної сировини, особливо у контексті новітніх технологій та зеленого переходу.

Портал "Коментарі" писав, що поклади рідкоземельних мінералів на території України розташовані надто близько до лінії фронту, тому Сполучені Штати на першому етапі угоди про копалини зосередяться на розвитку видобутку нафти й газу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини