Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
У студентських пабликах КПІ обговорюють інформацію про таємну зустріч Петра Порошенка та Сергія Квіта з питання організації та фінансування пікетів студентів проти міністра освіти Сергія Шкарлета.
Студентські протести проти Шкарлета / Фото: Telegram-канал "КПИ live"
Повідомляється, що зустріч між кандидатом на посаду президента Києво-Могилянської академії Сергієм Квітом та Петром Порошенком відбулася 9 лютого.
"На ній Порошенко заявив, що бере на себе фінансування акції 14.02 під Офісом президента та всі подальші акції також. Він ініціював виведення студентів на вулиці в інших містах, гарантувавши Квіту "розгін матеріалів" по своїх ЗМІ.
"Курирувати інформаційний супровід "пікетів" Порошенко доручив власнику телеканалу "Еспресо" Миколі Княжицькому", — йдеться у повідомленні.
За допомогою студентських протестів, за даними джерел інформації, Порошенко "має намір перевірити рівень мобілізації громадськості та протестного настрою серед молоді в рамках підготовки до більш масштабних вуличних акцій навесні".
Резюмується, що студенти Могилянки та інших вишів (КПІ, КНУ) стали у такий спосіб "політичним інструментом" Порошенка у протистоянні з чинним президентом України.
Інформація викладена на підставі довідки. Її джерелом зазначено "правоохоронні органи". Подібні зазвичай готують співробітники СБУ для керівництва країни.
Студенти, обговорюючи довідку, емоційно реагують. Хтось відмовляється вірити у такий сценарій. Інші навпаки вказують, що політична сила Порошенка давно причетна до спроб відставання Шкарлета, і мовляв, його втручання грошима в акції студентів — не дивно.
Нагадаємо, що пікети студентів НАУКМА були анонсовані після скандальних виборів президента ВНЗ. Під час голосування крали урну з бюлетенями та залили зеленкою другу урну. Але виборча комісія Могилянки "не зафіксувала порушень" та оголосила Сергія Квіта переможцем виборів.
МОН, реагуючи на інцидент зі скриньками, видало наказ про повторні вибори в академії. Після наради у прем'єр-міністра Дениса Шмигаля було прийнято піти на поступки студентам, які вимагають призначення Квіта. Розібратися у ситуації з виборами доручили робочій групі НАУКМА на чолі із В'ячеславом Брюховецьким. Наказ МОН про повторне обрання керівника ВНЗ було відкликано.
За кілька тижнів робоча група під керівництвом Брюховецького так і не зробила заяв про результати своєї роботи.
Студенти НАУКМА, натомість, стали виходити на мітинги з вимогою відставки міністра освіти України.
Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що 4 лютого у парламенті розпочали збір підписів за відставку Шкарлета.
Новини