У що може перерости БРІКС – чи є перспективи формування антизахідного блоку
Важливо розуміти, що принаймні три з п'яти нинішніх членів БРІКС (Індія, Бразилія, ПАР) – скоріше демократичні держави, ніж автократичні (як ті ж РФ та Китай)
У південноафриканському Йоганнесбурзі завершується саміт БРІКС (Китай, Росія, Бразилія, Південна Африка та Індія), який побоявся відвідати російський диктатор Путін, надіславши замість себе главу МЗС Лаврова. В організацію, яку Китай і Росія бачать противагою Заходу, запросили шість нових країн – Іран, Єгипет, Саудівську Аравію, Ефіопію, Аргентину та ОАЕ. А у спільній декларації БРІКС російсько-українську війну по російсько-китайській кальці назвали "конфліктом в Україні", закликаючи шукати дипломатичні шляхи вирішення. Як можна оцінити результати саміту, виходячи з наявної інформації? Чи є перспективи цього об'єднання, в тому числі, за рахунок його розширення? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Вкрай важливо, щоб ми не скотилися до глобального протистояння демократичного світу та авторитарного
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок вважає, що іншого трактування російсько-української війни окрім як "конфлікт в Україні" не варто було й очікувати в підсумковій резолюції, враховуючи перелік країн, які фактично мавпували цей союз (БРІКС) з аналогів, представлених демократичним світом.
Він вважає, що Захід має розуміння наростаючої проблеми. І саміт у пошуках справедливої формули миру для України, який проходив 5-6 серпня в Саудівській Аравії, є свідченням цього. Там, до речі, були представлені всі нинішні країни БРІКС, крім РФ.
"Теплота відносин" між такими лідерами БРІКС, як Індія та Китай точно не наростатиме
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко звертає увагу, що для повноцінних висновків щодо цього саміту наявної публічної інформації недостатньо.
Він також зазначає, що ПАР останніми роками не може похвалитися якимись серйозними економічними успіхами.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому саміт БРІКС став марним для Росії – чи чекати на важливі рішення.