У Нью-Йорку розпочалася сесія Генасамблеї ООН: на що може сподіватися Україна
Один із днів буде присвячений ситуації в Україні на тлі російської агресії. Президент Володимир Зеленський виступить на Асамблеї онлайн
77-а сесія Генеральної Асамблеї ООН, що розпочалася в Нью-Йорку, стане майданчиком для тиску на росію, щоб покласти край війні, яку вона розв'язала проти України. Про це заявила представник Держдепартаменту США Андреа Калан в інтерв'ю телеканалу "FreeДОМ" . За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, який очолює українську делегацію, та говоритиме про створення спецтрибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочини агресії, а також про механізм відшкодування збитків, завданих нашій країні війною. Чи варто очікувати якихось рішучих кроків щодо припинення війни та притягнення країни-агресора до відповідальності за підсумками цієї сесії ГА ООН? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Реальне завдання для Дмитра Кулеби – нарощування проукраїнської коаліції в ООН
Директор Київського інституту мирних досліджень, професор, політексперт Андрій Мішин розмірковує так:
А отже, прогнозує експерт, очікувати кардинальних дій щодо припинення війни та притягнення агресора до міжнародного суду за підсумками цієї сесії ГА ООН не варто.
Якихось термінових, проривних рішень, що змінюють ситуацію на полі бою, на таких заходах бути не може
Експерт-міжнародник Антон Кучухідзе зазначає, що максимально рішучі кроки, які можуть відбутися на Генасамблеї ООН – це прийняття засуджувальної резолюції щодо Росії та поглиблення Україною партнерства з ширшим колом країн. А оцінювати дії української делегації, вважає він, можна буде щодо виконання завдань, поставлених перед нею президентом. А саме – посилення міжнародної коаліції на підтримку України; поглиблення механізмів притягнення рашистів до відповідальності; активізація відносин із країнами глобального півдня – Латинською Америкою, Африкою, Близьким Сходом, Азією.
Він зазначає, що від подібних форумів ми завжди маємо завищені очікування. Але треба розуміти, наголошує Антон Кучухидзе, що це насамперед гарний механізм для дипломатичної роботи.
Антон Кучухідзе не сумнівається, що ГА ООН як висока дипломатична трибуна буде використана Україною та союзниками (а їх у нас понад 50, якщо взяти той самий формат "Рамштайн") для донесення фактажу, що росія – це агресор, держава-терорист, що вона шантажує весь світ ядерною зброєю та ймовірністю катастрофи на Запорізькій АЕС, продовольчою та енергетичною кризами.
За словами Антона Кучухідзе, це буде, мабуть, перша за 31 рік Генасамблея ООН, де Україна виступить як суб'єкт міжнародних відносин, а наш президент – як реальний глобальний лідер, який доклав багато зусиль для вирішення проблем світового рівня.
Читайте також на порталі "Коментарі" - продовольча безпека у світі: чому для України важлива ця тема – чого досягає Росія.