Головна Новини Суспільство події У НАТО без окупованих територій: думка українців змінилася
commentss НОВИНИ Всі новини

У НАТО без окупованих територій: думка українців змінилася

Найчастіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли респонденти віком від 50 років.

сьогодні, 15:26
Поділіться публікацією:

Частка респондентів, які готові підтримати вступ України до НАТО у випадку, якщо частина українських територій залишиться окупованою Росією, зросла до 47%. Півтора роки тому цю ідею підтримували 33% опитаних. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

У НАТО без окупованих територій: думка українців змінилася

Членство України в НАТО. Фото з відкритих джерел

Соціологи з'ясували, що не готові підтримати вступ до НАТО, якщо частина території України буде окупованою, 36%, що на 16 відсотків менше, ніж у червні 2023 року.

Найчастіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли: респонденти віком від 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення мешкали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).

Опитування проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року на територіях, контрольованих урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Методом face-to-face опитано 1518 респондентів. Теоретична похибка вибірки вбирається у 2,6%

Зазначимо, за результатами цього ж опитування стало відомо, що європейську інтеграцію України підтримують 69% респондентів, що на 14 відсотків більше, ніж у лютому 2022 року. Підтримка вступу до Європейського Союзу досягла рекордного рівня за період моніторингу.

Вступ до Євразійського економічного союзу (з Росією, Білоруссю та Казахстаном) схвалюють 1% українців. Ідею не приєднуватись до жодного союзу підтримало 18% респондентів. Респонденти від 18 до 49 років на 11,5% частіше повідомляли про підтримку вступу до Європейського Союзу, порівняно з респондентами, яким за 50 років.

Респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у центральних та західних областях, на 16% частіше підтримували євроінтеграцію, ніж мешканці південних та східних областей.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини