Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Офіційний портал Московського патріархату вперше публічно згадав про серйозну проблему з водопостачанням у тимчасово окупованому Донецьку, яку російська влада намагається замовчувати. На сайті йдеться про діяльність гуманітарної місії РПЦ, яка, за їхніми словами, нібито щоденно забезпечує місцевих мешканців бутильованою питною водою.
Фото: 24 Канал
Зазначається, що ситуація у місті критична через посилення графіка подачі води — технічну воду надають лише раз на три доби, а температура повітря тримається на дуже високому рівні.
"Ситуація ускладнюється тим, що графік подачі води посилили, а на вулиці дуже спекотно. Воду для технічних потреб тепер дають раз на три дні. Пити таку воду небезпечно, навіть якщо пропустити через фільтр", — заявив диякон Ігор Куликов, керівник синодального відділу соціального служіння РПЦ.
Ще раніше про водну кризу в Донецьку писав у соцмережах проросійський колаборант і воєнний злочинець Олег Царьов. Він цинічно порівняв нинішній стан міста з часами до окупації, коли, за його словами, Донецьк був "містом троянд", а тепер — містом, де люди справляють потреби в пакети й викидають їх з вікон.
Проблематику водопостачання Донецько-Макіївської агломерації аналізує також журналіст і блогер Денис Казанський, який давно переїхав з окупованої території, але продовжує її досліджувати. Він називає три основні причини катастрофи. Йдеться про повне ігнорування з боку Москви та підконтрольної адміністрації базових потреб населення, зруйновані через війну водогони, зокрема система Сіверський Донець — Донецьк, а також обміління водосховищ, про які окупанти не дбають.
Казанський додає, що "технічна" вода, яку подають на 3–4 години лише раз на три дні, має надмірну концентрацію піску та шкідливих речовин і не підходить навіть для миття, не кажучи про пиття. Водночас тиск у трубах такий низький, що вище другого поверху вода просто не доходить — мешканцям доводиться спускатися до підвалів, аби хоч трохи набрати рідини.
Як вже писали "Коментарі", міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан повідомив, що як Україна, так і Росія визнали потребу у зустрічі на найвищому рівні – між президентами. Досі Володимир Путін уникав прямого діалогу, однак тепер, як вважає політолог Олег Саакян, ситуація може змусити його змінити підхід і погодитися на переговори з Володимиром Зеленським.