У Лондоні розпочала роботу конференція з відновлення України після війни з Росією, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. З учасниками заходу вже зустрівся Король Чарльз ІІІ. Відомо, що Україна повезла на конференцію свою пропозицію, досить амбітну. Які очікування від цього заходу? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Конференція щодо відновлення України після війни з Росією. Фото: із відкритих джерел
Наша влада діє за принципом — може, щось вийде, проси більше, щоб отримати те, на що розраховуєш
Глава Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко розмірковує так:
"Справді, Україна дуже цікаві пропозиції (навіть прожекти) підготувала до цієї конференції. І це вірно. Наша влада діє за принципом — може, щось вийде, проси більше, щоб отримати те, на що розраховуєш. Адже, якщо ви будете не амбітні, то й підтримка буде меншою. Зрозуміло, що таких конференцій буде ще багато, як і розмов про те, як саме відновлювати Україну після війни, а частково – і в процесі. І щось обов'язково вийде. Не все. Але вийде".
За словами експерта, слід розуміти, що у Лондоні ми презентуємо своєрідний план-максимум. І точно не погодимось на план-мінімум. Зате, мабуть, отримаємо щось середнє.
"Немає сумнівів, що відновлення економіки України відбуватиметься дуже важко. Без допомоги світових інвесторів не обійтися, – наголошує Олександр Охріменко. – До речі, на сьогоднішній момент США, Великобританія, ЄС, Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, низка інших країн та міжнародних фінансових інституцій вже фактично виділили для українського бізнесу колосальні кошти. Є гранти і зручні кредити. Тож наші підприємці можуть зараз отримувати гроші для власного відновлення, для відновлення нашої економіки. Тільки Світовий банк виділив як кредити (довгострокові, з маленькою відсотковою ставкою) для українського бізнесу (релокація підприємств, створення нових робочих місць, відновлення та розвиток) 21 млрд доларів. Але бажаючих майже нема, ось що дивно".
Лондон – це Лугано 2.0
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко поділився такою думкою:
"Україна повезла до Лондона відверту нісенітницю та повну лабуду, яка окрім іспанського сорому не викликає жодних емоцій. Лондон – це Лугано 2.0 (у швейцарському Лугано у липні-2022
проходила подібна конференція – прим. ред.): максимум хотілок при мінімумі роботи та практично повний нуль розуміння можливих інтересів потенційних інвесторів". "Як не дивно, продовжує експерт, але досить амбівалентний проект "Енергетичного хаба", який різко і сильно "пропісочили" у наших ЗМІ – це єдиний приклад саме проекту, який можна обговорювати, доповнювати, змінювати та вдосконалювати, – вважає Юрій Гаврилечко. – Він принаймні є не просто у вигляді презентаційної "хотілки", а у вигляді проекту. І якби таких в уряду Шмигаля хоча б 5-7 штук, то було б, про що говорити. Але їх нема. Тому всі й обговорюють цей хаб".
Читайте також на порталі "Коментарі" — чому українці хочуть виборів – від чого залежатиме їхній результат.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.