Головна Новини Суспільство події У Кабміні знову зібралися реформувати митницю: що це дасть
commentss НОВИНИ Всі новини

У Кабміні знову зібралися реформувати митницю: що це дасть

Насамперед слід оцінити реальний стан справ, випрацювати короткострокову покрокову програму стабілізації життєдіяльності ДМСУ

21 березня 2023, 12:24
Поділіться публікацією:

Уряд України оновлює стратегію реформування митниці, яка міститиме її інтеграцію з ЄС, спільний контроль на західному кордоні, комплексне будівництво прикордонної інфраструктури, цифровизацію та боротьбу з корупцією. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради щодо реформи митниці. До чого можуть призвести ці зміни? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

У Кабміні знову зібралися реформувати митницю: що це дасть

Митниця. Фото: з відкритих джерел

Час зупинитися в нескінченних "реформах" митниці"

Десятий голова Державної митної служби України, екс-заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко поділився такою думкою:


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


"Виходить, на зміну реформі йде оновлення стратегії реформи". Пропоную наступному уряду назвати чергову програму ліквідації митних інституцій "трансформацією оновленої стратегії". А якщо серйозно, то настав час зупинитися в нескінченних "реформах" митниці".

На думку експерта, слід оцінити реальний стан справ (кадровий склад, матеріально-технічне забезпечення, нормативна база тощо), виробити короткострокову покрокову програму стабілізації життєдіяльності ДМСУ.

"Вона, на мою думку, проста як кут будівлі Митної Служби. Важливо професійне, адекватне, стабільне керування. Плюс – виняткова компетенція митних органів щодо питань митної справи, відповідне матеріально-технічне забезпечення, соціальний захист особового складу", – зазначає Анатолій Макаренко.

Під час війни митниця взагалі не потрібна

Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко вважає, що ці зміни ні до чого не приведуть, крім зростання корупції, як це завжди у нас відбувалося після кожної чергової реформи митниці.

"Її немає сенсу реформувати. Під час війни митниця взагалі не потрібна, – упевнений експерт. – ДМСУ слід закрити, а співробітників відправити у підпорядкування Міноборони. Може, там вигадають їм більш адекватне заняття, з огляду на те, що більшість цих самих співробітників – чоловіки призовного віку".

А ось після нашої перемоги зміни у роботі митниці треба починати з переписування Податкового та Митного Кодексів, акцентує Юрій Гаврилечко.

"Насамперед, – пояснює він, – необхідно максимально скоротити повноваження чиновників при одночасному введенні особистої та субсидіарної відповідальності за шкоду, завдану їх діями фізичним та юридичним особам. А також в обов'язковому порядку передбачити відшкодування збитків із персональних коштів та... КОШТІВ ЇХ СЕМЕЙ! Мало того, чиновник, який попався на такому порушенні, повинен бути до кінця життя знижений у цивільних правах і позбавлений можливості працювати на держслужбі, в органах місцевого самоврядування або бюджетних організаціях".

Щодо "інтеграції з ЄС", то експерт нагадує, що ПДВ до ЄС повертається автоматично і на митниці не стягується, а повертається як громадянам, так і бізнесу.

"Тобто якщо ви щось купили в ЄС і виїжджаєте з чеком і покупкою, то на підставі цього самого чека і декларації про витрачене — вам повернуть ПДВ", – пояснює Юрій Гаврилечко.

Читайте також на порталі "Коментарі" — ротації у Кабміні та законопроекти у турборежимі: що відбувається в Раді.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!