Головна Новини Суспільство події Торгова війна ЄС та США: хто таки здався
commentss НОВИНИ Всі новини

Торгова війна ЄС та США: хто таки здався

Bloomberg пише про те, що ЄС готовий піти на невигідну угоду зі США, щоб уникнути підвищення мит

21 липня 2025, 15:00
Поділіться публікацією:

ЄС та США поспішають укласти торгову угоду до 1 серпня на тлі загрози тарифів від президента Дональда Трампа. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

Торгова війна ЄС та США: хто таки здався

США та ЄС. Фото: з відкритих джерел

ЗМІ зазначає, це відбувається на тлі загроз Трампу запровадити 30% тарифів на більшість європейського експорту.

У публікації йдеться, що Брюссель готовий прийняти навіть незбалансовану угоду, вигідну для США, якщо це допоможе вийти з глухого кута переговорів.

Читайте на порталі "Коментарі" — Верховна Рада затвердила оновлений склад Кабміну під керівництвом прем'єр-міністра Юлії Свириденко. За результатами голосування низка міністерств отримала нових керівників. Про що свідчить новий склад уряду? Що тепер зміниться в управлінні країною? Видання "Коментарі" розбиралося у цих питаннях, зібравши думки експертів.

Однак, як повідомляють джерела видання, поки що прориву немає, незважаючи на попередні переговори у Вашингтоні минулого тижня.

Водночас ЄС готує план контрзаходів у разі відсутності угоди. Цього тижня посланці блоку обговорять відповіді на можливі тарифи від США, позиція яких загострилася перед останньою датою.

Міністр фінансів Франції Ерік Ломбард визнав, що переговори складні, і заявив про готовність ЄС вжити збалансованих заходів для захисту своїх інтересів.

США наполягають на широких тарифах понад 10% на європейські товари з обмеженою кількістю винятків, серед яких авіація, деякі медикаменти та виробниче обладнання.

У свою чергу міністр торгівлі США Говард Латник висловив упевненість у досягненні угоди, зазначивши, що відкриття ринків кращі за високі тарифи.

Раніше Трамп уже запровадив 25% мито на автомобілі, 50% — на мідь і загалом тарифи покривають близько 70% європейського експорту до США на суму 380 млрд євро.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини