Головна Новини Суспільство події Тибетські активісти поховали Міжнародний олімпійський комітет
commentss НОВИНИ Всі новини

Тибетські активісти поховали Міжнародний олімпійський комітет

Активісти влаштували імітаційний похорон МОК, протестуючи проти Олімпійських ігор у Пекіні

26 листопада 2021, 19:36
Поділіться публікацією:

Кілька тибетських активістів у п’ятницю влаштували імітаційний похорон Міжнародного олімпійського комітету перед його штаб-квартирою на знак протесту проти зимових Олімпійських ігор у Пекіні 2022 року в Китаї. Про це  повідомляє Reuters.

Тибетські активісти поховали Міжнародний олімпійський комітет

Демонстранти на імітаційних похоронах біля штаб-квартири Міжнародного олімпійського комітету - Reuters

Протестувальники тримали фіктивну чорну труну з олімпійськими кільцями та датами 1894 (рік заснування МОК) і 2021, а також розгорнули тибетські прапори та транспарант із написом "Бойкот Пекіну 2022".

"МОК, сьогодні ви мертві для нас через те, що ви робили неодноразово. Тибетці просили вас виправити свої дії, але ви не змінилися, тому відтепер ми більше не хочемо нічого робити з вами, а закликаємо міжнародні уряди до бойкоту", — сказала Чемі Лхамо, тибетсько-канадська активістка, яка була заарештована в жовтні за зрив церемонії запалювання смолоскипів в Олімпії.

МОК вже давно критикують правозахисні організації за те, що він присудив Ігри Пекіну (перше місто, що прийматиме як літні, так і зимові ігри) через ставлення Китаю до Тибету, мусульман-уйгурів і Гонконгу. Китайську владу звинувачують у сприянні примусовій роботі, утримуючи близько мільйона уйгурів та інших переважно мусульманських меншин у таборах з 2016 року. Натомість МОК заявив, що не може мати жодного впливу на суверенні держави. Китай також заперечує свої правопорушення, заявляючи, що створив центри професійної підготовки для боротьби з екстремізмом.

Як повідомляли раніше "Коментарі", прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не відкидає можливості дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор, які має приймати Пекін. Причина такого рішення полягає у систематичному порушенні прав людини.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини