Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Ціни на нафту в п'ятницю, 4 квітня, досягли критично низького рівня із середини пандемії коронавірусу у 2021 році. Падіння "чорного золота" викликане новими митами президента США Дональда Трампа та зростанням видобутку в групі ОПЕК. Про це пише інформагентство Reuters.
Ціни на нафту. Фото: із відкритих джерел
У публікації йдеться про те, що ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 3,48 долара, або на 5%, до 66,66 долара за барель, а на американську нафту West Texas Intermediate знизилися на 3,55 долара, або на 5,3%, до 63,40 долара. Обидва показники наближаються до найбільших тижневих втрат у відсотковому вираженні за півроку.
Зазначається, що однією з причин розпродажу нафти стало рішення Організації країн-експортерів нафти та її союзників наростити видобуток чорного золота. Тепер група планує повернути на ринок 411 000 барелів на день у травні порівняно з раніше запланованими 135 000 барелями.
Автори публікації звертають увагу, що імпорт нафти, газу та продуктів нафтопереробки звільнений від нових масштабних мит голови Білого дому, але ця політика може призвести до сплеску інфляції, гальмування економічного зростання та появи торгових дискусій, що вплине на ціни на нафту.
Аналітики Goldman Sachs відреагували на це різким зниженням своїх цільових показників на грудень 2025 року для Brent та WTI на 5 доларів до 66 та 62 доларів відповідно.
Проте аналітики Rystad Energy вважають, що ціни на нафту можуть прийти до норми найближчими місяцями.
Читайте також на порталі "Коментарі" — оголошені президентом США Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів Штатів по всьому світу варіюються від 10% до 49% на імпортні товари. Найвищі американські тарифи за сторіччя викликали занепокоєння та розгубленість світових лідерів. Так Китай закликає США негайно скасувати тарифи, обіцяючи помститися. ЄС каже, що готовий вжити заходів у відповідь. Щодо України, то, як і для багатьох країн, було запроваджено тариф із мінімальною ставкою в 10%. З яким саме митом зіткнуться країни? Що зміниться саме для України? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новини