Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Світ рухається до "продовольчих війн", оскільки геополітична напруженість та зміна клімату штовхають країни до конфліктів через скорочення поставок. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Financial Times", із посиланням на заяву гендиректора сінгапурського сільськогосподарського торговельного будинку, Olam Agri Сані Вергезе, який є одним із найбільших трейдерів агропродукції у світі.
Продовольчі війни. Фото: із відкритих джерел
Великих трейдерів сільськогосподарської продукції, які отримали рекордні прибутки у 2022 році після того, як російське вторгнення в Україну викликало стрімке зростання цін на продукти харчування, звинувачують у посиленні інфляції через націнки, що збільшують прибутки. Трейдер стверджує, що підвищена інфляція була частково наслідком державного втручання. За його підрахунками, поширення нетарифних торгових бар'єрів у 2022 році у відповідь на війну створило перебільшений дисбаланс попиту та пропозиції.
Зазначається, що багаті країни накопичували надлишки стратегічних товарів, що призводило до перебільшеного попиту та зростання цін.
Зазначається, що ціни на продукти харчування почали зростати після поширення Covid-19 і різко зросли після вторгнення Росії до України, оскільки було заблоковано експорт зерна та добрив. Це поглибило продовольчу небезпеку у бідніших країнах і призвело до того, що споживачі у всьому світі зіштовхнулися з кризою вартості життя. На тлі такого зростання та зміни клімату, що перешкоджають сільськогосподарському виробництву у всьому світі, уряди все частіше вдаються до протекціоністської політики.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Трампа пояснили його бачення щодо закінчення війни в Україні.
Новини