Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Затягування розгляду справ та постійні залишки в судовій системі України стали вже болючою темою для суспільства. За даними статистичних звітів, станом на 14 жовтня 2024 року, низка суддів Солом'янського районного суду Києва виявились одними з найменш ефективних. Чому ж справи роками залишаються нерозглянутими, а система продовжує накопичувати невирішені питання? У цьому матеріалі — про тих суддів, які мають найбільше справ і найнижчі показники продуктивності.
Найменш продуктивні судді Солом'янського суду
На початок жовтня у провадженні судді Сергієнко Ганни знаходилась 291 кримінальна справа та 363 справи про адміністративні правопорушення. Загальна кількість невирішених справ вже кілька років перевищує 500. А частина справ регулярно повертається через невиконання ухвал про усунення недоліків.
Суддя Застрожнікова є однією з рекордсменів за кількістю невирішених справ, накопичених протягом останні роки. Так, у її провадженні залишається 88 справ, які не розглядаються вже понад 3 роки. Подібна ситуація впливає на правовий захист громадян, що вимушені чекати на судові рішення роками.
У судді Ішуніної Лариси. залишилося 1199 нерозглянутих цивільних справ, а також понад 200 адміністративних. Крім того, за період з 2020 по 2024 роки було скасовано понад 20 її процесуальних рішень в апеляційному порядку, що вказує на часті помилки в ухвалених рішеннях.
Незважаючи на численні залишки справ, суддя Кицюк В.С. демонструє один з найнижчих показників вирішених процесів. За останній рік у його провадженні перебуває понад 338 незакритих справ, а частка скасованих рішень становить значну частину ухвалених ним рішень.
Найбільш вражаючим є результат судді Козленко Г.О. — понад 1600 цивільних справ, які продовжують очікувати на розгляд. За статистикою, 350 з цих справ залишаються відкритими понад 5 років. Крім того, значна частина рішень, ухвалених суддею, була скасована апеляційним судом.
Затягування судових процесів руйнує довіру громадян до правової системи. Реформа судової системи є нагальною потребою для забезпечення ефективного правосуддя в Україні.
Новини