Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Українська феміда продовжує розкручувати колесо розслідування щодо так званої "справи ПриватБанку". Так, наприклад, у середу, 2 червня, суддями Вищого антикорупційного суду був заочно арештований екс-акціонер банківської установи Олександр Дубілет. Цим справа не обмежилася, адже пізніше в Господарському суді Києва підтвердили, що націоналізація "ПриватБанку" у 2016 році пройшла абсолютно законно.
Екс-акціонера "ПриватБанку" Олександра Дубілета заочно заарештували. Колаж: "Коментарі" / Д.Романюк
"Коментарі" вирішили поцікавитися в експертів, про що свідчить така активність стосовно Дубілета, і як, швидше за все, розвиватимуться події далі.
Експерт аналітичного центру Kyivstratpro Тарас Семенюк зазначає, що йде поступовий наступ на колишніх власників, акціонерів "ПриватБанку". І те, що ця історія має досить публічний характер, пояснюється низкою причин.
Фахівець також підкреслює, що внесений у Раду президентський законопроєкт про олігархів може як серйозно зміцнити президента, так і послабити. Останнє відбудеться у двох випадках: якщо документ виявиться профанацією або якщо олігархи об'єднаються проти глави держави.
Адвокат, експерт з питань правоохоронної та судової діяльності, кандидат юридичних наук Мирослава Чорноусько називає рішення Вищого антикорупційного суду зрозумілим з точки зору тривалої передісторії справи "ПриватБанку".
Очікуваними називає Чорноусько і процесуальні питання в частині достатності підстав для обрання ВАКС запобіжного заходу у вигляді утримання підозрюваного під вартою (враховуючи перебування Дубілета за межами України, ця міра встановлена заочно — до моменту його фактичного затримання і доставки до місця кримінального провадження).
Крім того, продовжує Мирослава Чорноусько, як відомо із даних, що знаходяться в публічному доступі, сторона звинувачення виступила проти дистанційної участі Дубілета в кримінальному провадженні. А це, зазначає фахівець, викликає сумніви не тільки в процесуальній доцільності, а й в неупередженості боку звинувачення.
Фахівець вважає, що з урахуванням невисокої довіри до вітчизняної судової системи досить передчасними є оптимістичні заяви окремих громадських організацій про те, що таке рішення ВАКС є показником відсутності процесуальних порушень при повідомленні Олександру Дубілету про підозру. Втім, це Мирослава Чорноусько називає "вже зовсім іншою історією взаємодії "громадських антикорупціонерів" з органами, які належать до антикорупційної системи України".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, яким чином Україна збирається продати "ПриватБанк" та хто може зацікавитися в його придбанні.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, хто став новим керівником "Привату" і що про нього відомо. Подробиці — в нашому матеріалі.
Новини