Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більш як 6 мільярдів доларів та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Але перемога опинилася в руках України після майже шести років судового процесу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська.
Що вирішив Стокгольмський арбітраж. Фото з відкритих джерел
Так, ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії (Littop Enterprises Limited, "Bridgemont Ventures Limited та Bordo Management Limited), кінцевими бенефіціарами яких є Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Ігор Палиця, подали позов до держави Україна в Стокгольмському арбітражному трибуналі. Зазначається, що всі три позивачі є акціонерами ПАТ "Укрнафта". У їх розпорядженні близько 40% акцій.
Стягнути з України позивачі вимагали понад 6 мільярдів доларів, а ще й відсотки.
Як зауважив Малюська, така сума більша за всі витрати України на освіту та науку у 2021 році або ж – половина бюджетних коштів на виплату пенсій.
Серед підстав позивачів вказано:
- неодноразовий відбір з газосховищ НАК "Нафтогаз України" газу, що належав ПАТ "Укрнафта", для потреб населення за заниженою ціною або безоплатно;
- невиконання ПАТ "Укртрансгаз" та "Нафтогазом" рішень українських судів, які стосуються повернення частини відібраного газу "Укрнафти";
- різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;
- прийняття закону, який знижує кворум для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах.
Справа тяглася шість років і нарешті сьогодні арбітраж виніс рішення – "визнав відсутність своєї юрисдикції".
Нагадаємо, народного депутата Олександра Дубинського 1 лютого виключили з фракції "Слуга народу". "Коментарі" разом з експертами розбиралися, чому олігарх Ігор Коломойський, з яким пов'язують нардепа, не встав на його захист, а також, хто може піти слідом за Дубинським і чому бізнес Коломойського останнім часом теж переживає не найкращі часи.
Новини