Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
2 лютого Вищий антикорупційний суд почав розгляд "справи про зниклий басейн". Після заслуховування обвинувального акту і вступного слова адвокатів з’явилося багато несподіваних подробиць, передають Українськi Новини.
Судове засідання / фото TK Media
Детективи НАБУ звинувачують екс-головного архітектора Києва Сергія Целовальника і Олега Майбороду, гендиректора компанії "Укрбуд Девломпент" в змові і зловживанні владою або службовим становищем при отриманні містобудівної документації на будівництво житлового комплексу на вулиці Антоновича в Києві. Звинувачення вважає, що в результаті їх дій сусідній школі не був побудований басейн.
Основний аргумент відомства Ситника – це те, що в назві земельної ділянки в документації фігурує фраза ".... з вбудовано прибудованим басейном".
У той же час адвокати зазначають, що у сторони звинувачення відсутні докази хоч якихось контактів, спілкування або навіть знайомства Целовальника з Майбородою, які вперше побачилися лише в суді.
Крім того, озвучені цікаві подробиці з приводу зобов'язань в будівництві басейну. Договір зі школою ще в 2005 р. укладала фірма "Невірос", яка не змогла закінчити будівництво житлового будинку і в 2013 р. звернулася до "Укрбуд Девелопмент" за допомогою.
Майборода підписав новий договір на завершення житлового будинку, в якому всі зобов'язання перед третіми особами залишилися за "Невірос", за що ця компанія отримала 18 млн. грн. Але ні директора цієї фірми, ні "невстановлену особу", яка підписувала завдання на проектування, детективи НАБУ знайти не змогли. Вони не допитані і не фігурують в справі. У той же час Майбороді і Целовальнику закидається змова з ними. Яким чином це могло бути здійснено прокурор не пояснив. Жодного свідка, який могли б підтвердити цю "змову" з "невстановленими особами" також немає.
Адвокати називають цю справу повністю сфабрикованою. Справа "зниклого басейну Ситника" з'явилося незабаром після гучної "справи квартир Нацгвардії", в якому фігурує Олег Майборода, його керівник екс-нардеп Максим Микитась та ще ряд керівників "Укрбуду".
"Однак ми сподіваємося, що репутація для суддів ВАКС виявиться важливіше, ніж участь у схемах детективів, що передають до суду завідомо сфабриковану справу", – додала вона.
Новини