Головна Новини Суспільство події Союзника України звинуватили у тому, що він допомагає РФ оплачувати війну в Україні: подробиці
commentss НОВИНИ Всі новини

Союзника України звинуватили у тому, що він допомагає РФ оплачувати війну в Україні: подробиці

The Guardian пише про те, що Британія допомагає РФ оплачувати війну в Україні через лазівку в імпорті нафти

24 квітня 2024, 15:05 comments1644
Поділіться публікацією:

Великобританію звинуватили в тому, що вона "допомагає Росії оплачувати війну в Україні", продовжуючи імпортувати рекордні обсяги переробленої нафти з країн, які переробляють викопне паливо Кремля. Як передає портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "The Guardian".

Союзника України звинуватили у тому, що він допомагає РФ оплачувати війну в Україні: подробиці

Нафта. Фото: з відкритих джерел

ЗМІ зазначає, що урядові дані, проаналізовані сайтом екологічних новин Desmog, показують, що імпорт переробленої нафти з Індії, Китаю та Туреччини в 2023 році складе 2,2 млрд фунтів стерлінгів, що відповідає рекордному показнику попереднього року, порівняно з 434,2 млн фунтів стерлінгів у 2021 році. Кампанія Global Witness назвала цей процес "відмиванням", яке підриває опір України Росії.

У відповідь на вторгнення 2022 року союзники України зобов'язалися відмовитися від постачання російської нафти і газу. Великобританія офіційно заборонила імпорт російських нафтопродуктів із 5 грудня 2022 року. Проте лазівка у законодавстві дозволила російській нафті продовжувати поступати до Великобританії.

Зазначається, що, будучи другим за величиною експортером нафти у світі, Росія змушена адаптуватися до нових реалій під впливом західних санкцій. Обмеження, введені проти Москви, призвели до перенаправлення значної частини експорту нафти та нафтопродуктів до азіатських та африканських регіонів.

На думку більш ніж 10 опитаних російських нафтотрейдерів, різке скорочення обсягів нафтопереробки може підштовхнути Росію до збільшення експорту сирої нафти за рахунок скорочення постачання палива.

В даний час Росія постачає нафту обмеженій кількості великих покупців, серед яких Китай, Індія та Туреччина.

Однак щодо експорту нафтопродуктів географія постачання більш диверсифікована, що дозволяє Росії співпрацювати з меншими споживачами в Африці та Південній Америці.

Читайте також на порталі "Коментарі" — РФ стає важче експортувати нафту: як змінюється позиція Китаю, ОАЕ та Туреччини.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини