Соціологи дізналися, яке покарання українці хочуть для корупціонерів

Українці вважають справедливим тюремний термін для корупціонерів

Аналітики КМІС поцікавилися в українців про справедливе покарання корупціонерам. Як виявилося, конфіскація майна та термін у в'язниці мають визначальне значення.

Якщо має місце конфіскація майна та 10 років реального терміну, 74-80% вважатимуть вирок справедливим незалежно від тривалості розгляду. Також більшість (58-62%) незалежно від розгляду будуть готові сприйняти як справедливий вирок із конфіскацією майна та 3 роками в'язниці.

У разі решти випадків, де немає конфіскації чи немає реального терміну, менше половини українців вважають вирок справедливим. Наприклад, навіть у разі 10 років ув'язнення при короткому (6 місяців) розгляді, але без конфіскації, вже 46% вважатимуть вирок справедливим (і 49% - несправедливим).

У той же час при короткому розгляді та конфіскації майна, але з умовним строком, 41% вважатимуть справедливим (57% вважатимуть несправедливим).

Якщо ж вирок не включатиме конфіскації та передбачатиме лише умовний строк або строк 3 роки, то не більше чверті вважатимуть його справедливим (і переважна більшість вважатимуть несправедливим).

Читайте також на порталі "Коментарі" - більшість наших співвітчизників (82%) відкидає план Росії щодо встановлення миру, а 29% громадян погоджуються з умовним планом США. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Також видання "Коментарі" повідомляло – за часи повномасштабної війни серед українців довіра до силових відомств в Україні продовжує залишатися на стабільно високому рівні. Але останнє опитування показало, що й без того висока довіра до ЗСУ зросла вдвічі. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.