Головна Новини Суспільство події Смертельно небезпечна хвороба поширюється Україною: хто в зоні ризику
commentss НОВИНИ Всі новини

Смертельно небезпечна хвороба поширюється Україною: хто в зоні ризику

Статистика ботулізму в Україні: дані за перші шість місяців 2024 року

6 серпня 2024, 15:49 comments1987
Поділіться публікацією:

За перші шість місяців 2024 року в Україні зафіксовано 36 випадків ботулізму, що призвело до госпіталізації 42 осіб. Ця тривожна статистика була оприлюднена Головою Держпродспоживслужби Сергієм Ткачуком під час брифінгу в Медіацентрі Україна. Летальні випадки від цього небезпечного захворювання були зареєстровані в Запорізькій, Київській та Тернопільській областях.

Смертельно небезпечна хвороба поширюється Україною: хто в зоні ризику

36 випадків ботулізму в Україні за перше півріччя 2024 року

Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість випадків ботулізму зросла на 5%, хоча кількість постраждалих збільшилася на 13,6%. Попри це, Сергій Ткачук зазначив, що ситуація не є критичною.

"За перше півріччя 2024 року в Україні було зареєстровано 36 випадків ботулізму з 42 особами, які постраждали від цієї хвороби. Летальні випадки були зареєстровані в Запорізькій, Київській та Тернопільській областях. Якщо казати про перше півріччя 2023 року, то таких випадків було 31, але постраждалих було 37. Тобто в кількості постраждалих – на 5 осіб більше. Це не настільки суттєвий ріст, він не критичний", – зазначив Сергій Ткачук.

Ботулізм: небезпека з консервів

Ботулізм – це рідкісне, але серйозне захворювання, спричинене токсином, що виробляється бактерією Clostridium botulinum. Цей токсин вражає нервову систему і може призвести до паралічу та навіть смерті. Найчастіше ботулізм пов'язаний зі вживанням неправильно консервованих продуктів, особливо домашнього приготування.

Держпродспоживслужба наголошує на важливості дотримання правил безпеки при приготуванні та зберіганні консервованих продуктів. Рекомендується купувати консерви лише у перевірених виробників, уникати вживання продуктів з пошкодженою упаковкою та дотримуватися термінів придатності



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини