Головна Новини Суспільство події Скільки українців заброньовано від мобілізації насправді: відповідь Мінекономіки
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки українців заброньовано від мобілізації насправді: відповідь Мінекономіки

Від мобілізації заброньовано 906 тисяч українців: Мінекономіки пояснює, звідки взялися інші цифри

1 листопада 2024, 11:04
Поділіться публікацією:

На кінець жовтня 2024 року від мобілізації в Україні заброньовано 906 тисяч громадян, а не 1,5 мільйона, як повідомлялося в деяких медіа. Про це заявила міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю Forbes, спростовуючи інформацію про кількість броньованих. Вона підкреслила, що ці дані не відповідають дійсності та роз’яснила причини непорозуміння.

Скільки українців заброньовано від мобілізації насправді: відповідь Мінекономіки

Юлія Свириденко

Як пояснила міністр, на піку мобілізаційної кампанії було заброньовано 950 тисяч осіб. Коли з'явилася можливість подати документи на бронювання через додаток "Дія", цей показник тимчасово зріс до 1,049 мільйона. Проте ця цифра включає багато випадків подвійного подання, коли компанії подавали заявки як у паперовому, так і в електронному вигляді. Це створило штучне збільшення числа заброньованих, хоча фактична кількість людей, які отримали бронь, значно менша.

За словами Свириденко, зараз уряд працює над тим, щоб упорядкувати процес бронювання, зробити його більш прозорим і справедливим. Одним із можливих змін може стати введення пріоритетного критерію за рівнем зарплати. Це дозволить забезпечити, що бронювання отримують лише ті, хто офіційно сплачує податки і насправді підтримує економіку.

Свириденко також зазначила, що деякі підприємства, які вже отримали статус критично важливих, зловживають системою. На етапі подачі документів вони заявляють про середню зарплату, а після отримання статусу переводять працівників на мінімальні виплати. Міністр назвала це маніпуляцією та наголосила, що така поведінка не буде підтримана.

"Це сигнал, що варто запровадити пріоритизацію критеріїв і сфокусувати військово-цивільні адміністрації та міністерства, щоб вони приділяли більшу увагу оплаті праці. І щоб ті, хто отримує бронювання, платили всю зарплату офіційно", — наголосила Свириденко.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини