Скільки українців підтримують введення жорсткого локдауну — результати опитування

Найбільше підтримують введення локдауну люди, що стежать за новинами про коронавірус

Третя хвиля коронавірусної хвороби в Україні, як і раніше, набирає обертів. Влада не може визначитися, чи варто вводити жорсткий локдаун на території всієї країни. При цьому говорять про думку населення, яке не влаштує подібне рішення. Однак, судячи з даних останнього соціологічного опитування, жорсткий карантин в Україні підтримує 63% жителів. Про це повідомляє СГ "Рейтинг".

Найбільша кількість згодних із необхідністю загальнонаціонального локдауну українців — серед тих, хто регулярно цікавиться коронавірусними новинами. Найчастіше це жінки і люди більш солідного віку.

Якщо ж говорити про конкретні цифри, то зі 100% опитаних (2500 осіб із різних регіонів України) ситуацію постійно моніторять 58%. Ще 21% українців читають про ситуацію з COVID-19 час від часу, 12% — повертаються до цієї теми досить рідко. Однак знайшлося і 8% респондентів, яких коронавірус припинив цікавити, тому вони не читають таких новин.


Розмірковуючи про можливість локдауну, 63% опитаних українців згодні на його введення — через критичне зростання кількості хворих. Однак 34% вважають, що подібні жорсткі заходи Україні не потрібні. Ще 3% людей не змогли визначитися з конкретною позицією.


Також варто відзначити, що трохи менша кількість (чим згодних із локдауном в цілому) українців вважає, що коронавірус вдасться встановити завдяки карантину — 61%. Їм заперечує відразу 37% інших респондентів, які не вважають, що подібні обмеження зможуть у цьому допомогти. Зрозуміло, що "залишок" опитаних не знайшли відповіді на запитання.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що, на відміну від України, Франція погодилася щодо "закриття" країни на локдаун. У нашому матеріалі можна дізнатися, які обмеження будуть застосовуватися до європейців.

Також на порталі знайдеться інформація про причини можливого введення жорсткого карантину в Україні, яку озвучував глава МОЗ Максим Степанов. Крім цього журналісти поспілкувалися з експертами, щоб з'ясувати, як слід діяти, якщо локдаун все ж трапиться знову.