Головна Новини Суспільство події Скільки українців хочуть вступу до НАТО – результати опитування
commentss НОВИНИ Всі новини

Скільки українців хочуть вступу до НАТО – результати опитування

Згідно з результатами опитування КМІС, 89% українців хочуть у НАТО

10 липня 2023, 11:05
Поділіться публікацією:

Переважна більшість українців хочуть, щоб Україна якнайшвидше приєдналася до НАТО. Сьогодні 89% наших співвітчизників підтримують ідею членства в Північноатлантичному альянсі. Як повідомляє портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування, проведеного соціологами Київського міжнародного інституту соціології.

Скільки українців хочуть вступу до НАТО – результати опитування

НАТО-Україна. Фото: з відкритих джерел

Соціологи звертають увагу на те, що в кожному регіоні, де проводилося опитування, більшість українців висловлювалися за членство України в НАТО. Традиційно більшість респондентів, які підтримують членство України в НАТО, мешкають на Заході. Тут рівень підтримки – до 93%. Але й на Сході підтримка членства в НАТО не сильно відстає. Прихильників НАТО на сході не менше ніж 79%.

У КМІС звертають увагу, що зараз суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд.

Зазначається, що, як показує опитування, лише для 18% прийнятно відмовитиметься від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% опитаних така ціна є неприйнятною.

Читайте також на порталі "Коментарі" — генсек НАТО Єнс Столтенберг напередодні саміту Альянсу у Вільнюсі (пройде 11-12 липня) повідомив, що можуть бути прийняті три важливі для нашої країни рішення. Йдеться, за його словами, про багаторічну програму допомоги (щоб гарантувати повну сумісність між українськими збройними силами та НАТО), про оновлення політичних зв'язків між Україною та блоком (йдеться про старт Ради Україна-НАТО), а також про ймовірне підтвердження того, що Україна точно стане членом Альянсу. Щоправда, з конкретикою поки що – складнощі. Президент США Джо Байден вкотре заявив, що зараз приймати Україну в НАТО не будуть. Мовляв, предметно обговорювати це можна після припинення російської агресії та встановлення миру. До того часу американський лідер розглядає можливість надання нашій країні гарантій безпеки з боку США на кшталт тих, що вони дали Ізраїлю. Експерти оцінили для видання "Коментарі" ситуацію для України напередодні вільнюського саміту – та спрогнозували, що ми можемо отримати після цього заходу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини