Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
21 серпня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав законопроєкт про скасування переведення годинників в Україні, який відправили на підпис до президента Володимира Зеленського. У разі підписання Зеленським цього документу, 27 жовтня стало останнім, коли в Україні переводили стрілки годинника на зимовий час. Компанія Active Group провела опитування щодо ставлення українців до скасування переходу з зимового на літній час.
Як українці ставляться до скасування переведення годинників
Згідно з результатами опитування Active Group, думки українців розділились щодо скасування переходу на постійний час. 40,3% українців позитивно оцінюють скасування переведення годинників, однак проти виступають 33,6% респондентів. Ще 23,7% обрали варіант, що їм байдуже.
Як українці ставляться до скасування переходу з зимового на літній час:
Переведення годинників на літній і зимовий час запровадили як спосіб ефективнішого використання денного світла та економії енергії. Ідею спершу поширив Бенджамін Франклін у XVIII столітті, коли запропонував змінювати режим дня, щоб зменшити використання свічок. Однак практика широко впровадилася лише під час Першої світової війни: країни стали переводити годинники для зниження витрат на освітлення й економії ресурсів.
Сьогодні переведення годинників підтримується в деяких країнах задля зменшення споживання енергії та зручнішого графіка роботи, але багато країн відмовилися від цієї практики, оскільки її вплив на економію ресурсів став сумнівним.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що петиція, у якій просять ветувати законопроєкт про скасування переведення годинника, набрала необхідну кількість голосів.
Новини