Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Кремль обрав стратегію затягування часу, використовуючи мирні перемовини як інструмент, здатний тривати роками без реального прогресу. У цьому контексті діалог між президентами США Дональдом Трампом і Росії Володимиром Путіним навряд чи внесе кардинальні зміни. Таку думку висловив політолог і професор кафедри міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка Максим Розумний.
Фото: з відкритих джерел
За його словами, відсутні будь-які сигнали про готовність Путіна йти на перемир’я. Навпаки — Кремль активно готується до масштабної наступальної операції влітку, для чого мобілізував усі наявні ресурси.
Ба більше, Путін не дозволить, щоб російське суспільство сприйняло згоду на припинення бойових дій як прояв слабкості чи капітуляції. Такий імідж для нього є неприйнятним.
Розумний вважає, що переговори між Трампом і Путіним лише гальмують вирішення конфлікту. Вони створюють риторичну ілюзію надії, яка натомість підриває впевненість США і Європи, що традиційно орієнтується на позицію Вашингтона у питаннях безпеки.
Крім того, після розмови з Путіним Трамп заявив, що наразі не запроваджуватиме нові санкції проти Росії, оскільки вбачає "шанс на прогрес". Це, за словами Розумного, лише погіршує ситуацію для України в критичний момент, коли РФ нарощує наступ і не зазнає значного тиску — ані фінансового, ані дипломатичного.
19 травня Трамп поспілкувався телефоном із президентами України та Росії, після чого заявив, що Київ начебто готовий до перемир’я. Водночас він зауважив, що потрібно кілька тижнів, аби оцінити ефективність цих кроків.
Як вже писав портал "Коментарі", один із ключових принципів, якого має дотримуватись Україна у протистоянні з Росією, — це повна відмова від участі в будь-яких розмовах щодо так званих "першопричин конфлікту", наголошує юрист Андрій Магера.
Новини