Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні можуть збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях. Зараз він складає 70 гривень, а може зрости до 5100-25500 гривень. Як інформує портал "Коментарі", про це пише "Судово-юридична газета".
В Україні пропонують збільшити штрафи за російську музику. Фото: з відкритих джерел
Видання звертає увагу на законопроект №9547 "Про внесення змін до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства установами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора". Саме в ньому. Зазначать журналісти, і прописують нові кругленькі суми штрафів для поціновувачів російської музики.
Зазначається, що новий законопроект передбачає, що відповідальність за звучання російської музики буде покладено на керівників закладів торгівлі, харчування чи сфери послуг. Тож штрафуватимуть керівництво, а не окремих громадян.
Також пропонується збільшити розмір самих штрафів – до 5100-8500 гривень (це від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів). За повторне прослуховування музики країни-агресора доведеться заплатити від 1700 до 25500 гривень.
У пояснювальній записці до законопроекту, ініційованого 16 депутатами та підтриманого мовним омбудсменом, розповідають про минулорічний конфлікт у селі Погреби на Київщині. Відвідувачка закладу зробила зауваження щодо російської музики в караоке, за що її виштовхали з приміщення. Поліція склала протокол, що передбачає штраф для закладу від 17 до 170 грн. Тож законодавці вважають, що наразі покарання за публічне прослуховування російської музики не є справедливим.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Третій штурмовій бригаді пропонують карати штрафами за носіння військової форми особами, які не мають відношення до війська.
"Вважаю, що використання військової форми ким завгодно має каратися щонайменше високими штрафами", — наголосив майор ЗСУ Максим Жорін.
Військовослужбовець наголосив, що такі особи як охоронці Миколи Тищенка та інших "дуже важливих" персон, псевдовійськові на парадах ЛГБТ, народні депутати, які не мають жодного відношення до армії, не повинні носити військову форму.
Новини