Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Енергетики та аварійні служби працюють у режимі 24/7, аби швидко відновлювати пошкоджені об’єкти та забезпечувати українців світлом і теплом. Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Засідання уряду. Фото: kmu.gov.ua
Особливо під ударом опинилися південні регіони – Миколаїв, Херсон, Одеса, де через атаки ворога частина міст залишалася без електропостачання та опалення.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 21 лютого заявив, що росія цілеспрямовано атакує об’єкти газовидобутку та енергетичної інфраструктури, намагаючись спричинити гуманітарну кризу. Ворог продовжує масовані ракетні та дронові удари, прагнучи залишити українські міста без електрики, тепла й води.
Зокрема, за останні дні під інтенсивний обстріл потрапили Миколаїв, Херсон та Одеса. Однак енергетики, попри складні умови, оперативно відновлюють пошкоджені об’єкти. Вже вдалося повернути тепло жителям Миколаєва, десятки тисяч українців знову мають світло та опалення. В Одесі запущено дві котельні, а лікарні, школи та дитячі садки знову з теплом.
"Протягом доби вдалось відновити теплопостачання Миколаєва. Десяткам тисяч людей вже повернули світло й тепло. Також повертаємо тепло Одесі. Відновили роботу дві котельні. Лікарні, школи та дитячі садки вже з опаленням. Фахівці працюють над проведенням робіт із налагодження внутрішніх систем опалення в житлових будинках", — повідомив Прем’єр-міністр.
Держава продовжує посилювати захист енергосистеми, розширюючи власне виробництво енергетичного обладнання та запроваджуючи нові механізми безпеки.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Україна посилює захист критичних ядерних об'єктів на тлі зростаючих загроз. Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити понад 1,5 млрд грн на підтримку безпечного стану укриття Чорнобильської АЕС. Це на 139 млн грн більше, ніж у 2024 році. Також уряд працює над залученням міжнародного фінансування для розвитку енергетичної інфраструктури.
Новини