Головна Новини Суспільство події Сердюк: Порівняння цін на «Німесил» в Україні та Польщі є некоректним
commentss НОВИНИ Всі новини

Сердюк: Порівняння цін на «Німесил» в Україні та Польщі є некоректним

Експерт пояснив, як саме формуються ціни на ліки в Україні і Європі, і чому деякі препарати в Польщі коштують дешевше

26 грудня 2024, 11:22
Поділіться публікацією:

Нардеп Юлія Тимошенко демонструє свою некомпетентність чи заангажованість, коли обговорює ціни на "Німесил" в Україні та Європі, відзначив у блозі на сайті "Українські новини" президент Всеукраїнської ради прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Сердюк: Порівняння цін на «Німесил» в Україні та Польщі є некоректним

Віктор Сердюк

Зокрема, він зазначив, що у Польщі ціна "Німесилу" насправді менша, ніж в Україні, але з однієї простої причини. Там, каже експерт, "Німесил" входить до переліку ліків, ціну на яку компенсує держава.

"Такий інструмент державної політики зі здешевлення ліків називається реімбурсація (компенсація вартості). Тому на прикладі з "Німесилом" демонстрація "низької вартості" є помилковою, і Юлія Тимошенко, яка його використовує, демонструє свою некомпетентність, або заангажованість", — пише Сердюк.

Окрім того, експерт наводить дані дослідження щотижневика "Аптека". Згідно з цим  дослідженням, якщо прибрати препарати щодо яких застосовується реімбурсація, виходить, що ціни на ліки в Україні нижчі, ніж в європейських країнах, у 85% випадків. При цьому середньозважена ціна однієї упаковки препарату в Україні на 30% нижча, ніж у європейських країнах. Однак Сердюк визнає, що питання цін на ліки треба вирішувати, бо це питання має не тільки ринковий, чи економічний, а й суттєвий соціальний вимір.

Віктор Сердюк також підтримав спільне рішення МОЗ та Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування щодо відтермінування розгляду поправок до законопроєкту 11493 з причини дуже емоційного обговорення в ЗМІ та в соціальних мережах цих поправок. Він наголосив на тому, що така позиція є цілком виваженою та єдино вірною, бо поспіх та зайві емоції завжди негативно впливають на якість кінцевого результату. А тим більше вони є недопустимими там, де йдеться про ризики для здоров’я та життя мільйонів українців.

На думку експерта, магістральний шлях для здешевлення ліків в Україні – це приведення регуляції фармацевтичного ринку до європейських стандартів. А також через ширше застосування механізму реімбурсації, коли держава повністю або частково компенсує ціну на ліки.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що, ймовірно, Тимошенко порадили говорити про ціни на ліки, щоб покращити свій рейтинг.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини