Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
Попри те, що на
території України знаходиться велика кількість водних об’єктів, а площа водного
дзеркала — одна з найбільших в Європі, вона належить до маловодних країн. Про
це на форумі "Україна 30. Екологія" розповів голова Державного
агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта, інформують "Коментарі".
Валентин Шліхта. Фото: ОП
Україна розглядає водну безпеку як одну з шести невіднятних складових національної безпеки, наголосив Шліхта.
За його словами, однією з проблем України є те, що понад 50% водних об’єктів "дуже зарегульовані". Він також повідомив, що той рік за забруднення масивів поверхневих вод до державного бюджету надійшло лише близько 150 млн грн.
Зараз Україна рухається в напрямку вдосконалення механізмів управління водними ресурсами та імплементації водних директив Євросоюзу та працює над планом управління річковими басейнами, додав посадовець.
Голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Едуард Прощук розповів, що у світі близько 3 млрд людей у 2025 році відчують гостру нехватку питної води, а Україна займає аж 125 місце у світі за рівнем доступних запасах питної води.
В Україні за роки незалежності зникли близько 10 тис. річок, додав нардеп. Щоб запобігти зниканню водних об’єктів в Раді напрацювали законопроєкт про руслорегулювання та руслоочисні роботи. Найбільше документ торкнеться західної України та допоможе місцевим громадам підготуватися до можливих паводків та повені. Законопроєкт також спрямований на збільшення доходів бюджету, зазначив Прощук.
Раніше "Коментарі" повідомляли, що через затоплення шахти "Юнком" на окупованому Донбасі існує загроза потрапляння радіації у підземні води та отруєння питної води.
Новини