Головна Новини Суспільство події Що відбувається з НАТО: чому з'явився союз Британії та Німеччини
commentss НОВИНИ Всі новини

Що відбувається з НАТО: чому з'явився союз Британії та Німеччини

Британія підтягується для кращої координації з країнами Європейського Союзу

18 липня 2025, 19:58
Поділіться публікацією:

Великобританія та Німеччина підписали угоду про зобов'язання надавати взаємну допомогу у разі збройного нападу один на одного, а також спільну протидію іншим потенційним загрозам. Про це повідомляє Bloomberg. Чи можна сказати, що по факту ми бачимо дефрагментацію НАТО та створення нового військового союзу, здатного реально діяти? Чи може Україна мати перспективу приєднатися до подібних союзів? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Що відбувається з НАТО: чому з'явився союз Британії та Німеччини

Союз Великобританії та Німеччини. Фото: із відкритих джерел

Бачимо спробу торгів із США

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що одна з головних цілей у Великобританії та Німеччини під час підписання такого договору – це показати, зокрема, нинішній адміністрації Дональда Трампа, що ці країни можуть між собою кооперуватися та підтримувати військово одна одну.

"З огляду на те, що у Трампа зараз, якщо ми дивимося на НАТО, підхід такий, що він хоче перетворити, по суті, Альянс на оборонний ринок. І останній саміт в Гаазі був саме про це. Тобто Трамп постійно наголошував на цьому моменті, що країни НАТО повинні платити більше, мінімум 5% ВВП, а може бути ще більше. Тобто навіть йшлося про таке. Єдиному, кому вдалося пропетляти, це Іспанія. І, мені здається, що Великобританія та Німеччина, координуючи один з одним, йдуть на торги зі США, бо все-таки європейці розуміють, що поки альтернативи особливо немає, вони не можуть за 2-3 або навіть 4 роки так швидко наростити виробництво зброї. Але вони можуть показати США, що якщо американська адміністрація продовжить таку політику, то, в принципі, вони намагатимуться шукати альтернативу", – зазначив Олексій Якубін.

Він наголошує, зараз у рамках ЄС Німеччина багато чого робить. Усередині блоку є спроба запустити армію. Виходить, що Великобританія, яка знаходиться поза ЄС, ніби в ці процеси не включена.

"Я думаю, що в цьому плані одна з цілей підтягнути – Британію, щоб вона залишилася певною мірою у координації з країнами Європейського Союзу. Не дивно, що це робить Німеччина як координатор, головний локомотив та головна економіка ЄС", – констатував Олексій Якубін.

Даний союз не обмежиться лише цими двома країнами

Політтехнолог Віктор Таран вважає, що це взаємовигідна історія для обох сторін. Німеччині потрібна "ядерна парасолька Британії". Британії – технології та ресурси Німеччини.

"І вони вже мають реальні плани, як це досягнути. Країни взяли на себе зобов'язання поставити нову ракетну систему великої дальності – Deep Precision Strike – протягом наступного десятиліття. Вона матиме дальність дії понад 2000 кілометрів (1240 миль) і допоможе посилити британський і європейський оборонні сектори завдяки "значним промисловим інвестиціям". Хто міг подумати сто років тому, що через сто років одвічні вороги та лідери Антанти і Троїстого союзу домовляться між собою про спільну боротьбу проти – росії?", – задається питанням політтехнолог.

Віктор Таран наголошує, що це лише початок створення такого союзу. Швидше за все він не обмежиться лише цими двома країнами. Ймовірно там скоро будуть скандинави, Балти. Ймовірно Польща та Франція.

"Тож, зважаючи на нові геополітичні реалії, Україна тепер має орієнтуватися в Європі не на НАТО, а на цей військово-оборонний союз. Шлях до НАТО нам міцно закрила Америка, тож маємо ставати гнучкішими та адаптивнішими. І нам є що запропонувати. Головне правильно розіграти "карти", – підсумував Віктор Таран.

Читайте також на порталі "Коментарі" — "жорстка" заява Трампа по РФ: зрада чи перемога для України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини