Саміт миру: чому Путін вже програв, що треба продовжувати робити Україні
Росія намагається скоротити присутність на саміті у Швейцарії представників країн Глобального Півдня, або хоча б знизити їхнє представництво
Під час свого європейського турне президент України Володимир Зеленський закликав американського колегу Джо Байдена обов'язково взяти участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії. Мовляв, його відсутність дуже потішить російського диктатора Путіна. Також Зеленський наголосив, що Україна має здобути перемогу над Росією за допомогою зброї, хоч паралельно пропонує і дипломатичний шлях – цей саміт миру. Він також наголосив, що Путін боїться цього заходу, тому всіляко намагається його зірвати. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" очікуваннями від саміту миру та того, що може бути після нього.
У політичному плані ми вже точно перемогли
Колишній міністр закордонних справ України (2007-2009), дипломат із більш ніж 30-річним стажем Володимир Огризко вважає, що слід розділити очікування від саміту на дві частини – політичні та практичні.
Але у політичному плані ми вже точно перемогли, наголошує дипломат. На його думку, те, що Путін біситься, запускаючи через Китай, через Бразилію якісь паралельні ініціативи, означає, що диктатор розуміє, що програв.
Щодо практичних наслідків - тут не все так однозначно.
Не випадково, продовжує він, нам уже зараз потихеньку спускають інформацію, що після зустрічі у Швейцарії готується та, де Україну та Росію намагатимуться посадити за один стіл.
Саме тому слід продовжувати максимально знищувати російські війська на території України, а також відповідні об'єкти на території РФ, упевнений Володимир Огризко. Це може стати основним аргументом, коли нас запросять до столу переговорів. Сьогоднішня позиція Путіна та його камарильї (все, що ми захопили – наше, а Україні – нейтральний статус) – це очевидна капітуляція нашої держави, констатує дипломат.
РФ саме на середину червня збирає зустріч глав МЗС країн БРІКС
Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно наголошує, що саміт світу – довгоочікувана подія, яка давно обговорюється.
На її думку, такі пункти здатні зібрати підтримку значної частини країн. Той самий Китай явно зацікавлений у ядерній безпеці, ті ж країни Африки – у продовольчій.
Олеся Яхно вважає, що недаремно РФ саме на середину червня збирає зустріч міністрів закордонних справ країн БРІКС. Це спроба або взагалі скоротити присутність на саміті у Швейцарії представників країн Глобального Півдня, або хоча б знизити їхнє представництво, пояснює вона.
Чим більше на саміті буде представників різних країн, чим вищий буде їхній статус - тим значущою виявиться дана зустріч, упевнена вона. Це, наголошує Олеся Яхно, навіть символічно покаже, що навіть якщо ті чи інші держави не готові підтримувати всі наші десять пунктів (те саме обов'язкове виведення російських військ з українських територій, покарання РФ за агресію), то вони готові обговорювати український підхід. Рухатися в цій рамці, що ґрунтується на міжнародному праві, повазі кордонів та суверенітету.
Читайте також на порталі "Коментарі" – головний інтерес України у саміті миру: що важливо донести країнам Глобального Півдня.