Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Кирило Буданов, начальник Головного управління розвідки Міноборони, повідомив у інтерв'ю виданню MilitaryTimes про плани Росії щодо нападу на Україну у 2022 році.
Оперативно-тактичний ракетний комплекс класу земля-земля "Іскандер" - ілюстративне фото з мережі
Згідно з прогнозами розвідника, орієнтовний період нападу – кінець січня-початок лютого 2022 року. Нападу передуватиме низка заходів із політичної дестабілізації України, до яких Буданов відніс і "Вагнергейт".
У російській операції буде задіяно 92 тис. військовослужбовців, які рушать у трьох напрямах: південному, східному, північному. На півдні у районі Маріуполя та Одеси відбудеться висадка десанту. На півночі Україну, ймовірно, очікує вторгнення через Білорусь. На сході – авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки.
На ілюстрації — напрями потенційної атаки за даними розвідки (надано виданню MilitaryTimes)
Начальник розвідки, за словами журналістів, прогнозує, що атака буде більш руйнівною, ніж у 2014 році. Це доводять навчання "Захід-21", які проводила РФ на початку 2021 року. Тоді за короткий проміжок часу одночасно залучили 3,5 тис. десантників та військових з інших армійських підрозділів. Зараз Кремль нарощує сили в окупованому Криму, намагається розмістити системи балістичних ракет малої дальності "Іскандери" біля українських кордонів. Для Буданова "смішними" виглядають припущення, що Москву зупинить холодна зимова погода: ні для росіян, ні для українців це не проблема – запевнив генерал.
Підготовкою нападу, на думку розвідника, є дестабілізація. Він вважає, що саме Росія заохочує виступи українців, які протестують проти вакцинації та карантинних обмежень. Сюди ж відносяться проблеми з енергетикою та "Вагнергейт". Ці "психологічні" операції мають розділити владу і народ та ослабити здатність України до спротиву.
Видання "Коментарі" нагадує, що на період, про який говорить Кирило Буданов припадає зимова Олімпіада у Пекіні-2022 – з 4 по 20 лютого. У 2014 році Росія розпочала військові дії на сході України та окупувала Крим відразу після завершення Олімпіади у Сочі. У 2008 році протягом літньої Олімпіади у тому ж таки Пекіні відбулась п'ятиденна грузинсько-російська війна. Вона тривала з 7 по 12 серпня, почалася з провокацій на території Південної Осетії та продовжилася російськими авіаударами по грузинських містах Поті, Горі, Вазіані та Марнеулі.
Новини