Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Багато хто може не звертати на це увагу та мовна проблема продовжує загостюватися і грати на руку країні-агресору, яка продовжує стверджувати, що Україна та Росія – це один народ, де всі розмовляють на "одном язике". Для когось це може бути дивним та першокласники у столичних школах не розуміють 40% почутого на уроках, через недостатнє знання української мови. Як інформує портал "Коментарі", про це розповідає засновник ГО “Спільномова” Андрій Ковальов, пишуть "Букви".
Діти. Фото: із відкритих джерел
Андрій Ковальов зазначив, від січня 2024 року “Спільномова” впровадила у школах столиці нову методику, яка не просто вимірює словниковий запас учнів, а й розуміння почутого школярами 1-2 класів.
Громадський дія також поділився результатами попередніх досліджень, які у тестовому режимі проводили у садочках у листопаді-грудні 2023 року. Вони засвідчили, що 85% 5-річних дітей Києва знають українську мову на недостатньому рівні.
Результати вимірювань у школах продемонстрували, що у середньому діти в 1 класі не розуміють 40% почутого від модератора, 65% (2/3) всіх дітей не розуміють понад 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють понад 75% почутого.
Він додав, що “Спільномова” продовжує вимірювання мовного середовища в садочках та школах Києва. При цьому громадський діяч відмітив, як позитив те, що все більше закладів освіти (приватних та комунальних) ініціюють такі вимірювання у себе.
Читайте також на порталі "Коментарі" — на межі зникнення: топ-3 мови, які ми можемо втратити.
Новини