Головна Новини Суспільство події Ритуальна монополія: на фірму Алли Ландар «Петро Великий» скаржаться кияни
commentss НОВИНИ Всі новини

Ритуальна монополія: на фірму Алли Ландар «Петро Великий» скаржаться кияни

На цінову політику фірми щодо надання ритуальних послуг «Петро Великий» скаржаться громадяни

29 листопада 2021, 13:40
Поділіться публікацією:
Ритуальна монополія: на фірму Алли Ландар «Петро Великий» скаржаться кияни

У Києві обговорили проблеми конкуренції на ринку похоронних послуг, фото з відкритих джерел

У Києві фірма Алли Ландар "Петро Великий" нібито монополізувала ринок ритуальних послуг. Фірма начебто за безцінь орендує приміщення комунальних лікарень та нав'язує рідним померлих послуги за завищеними цінами. Про це повідомляє прес-конференція Інтерфаксу.

За даними голови громадської організації "Антикорупційний підприємницький фронт" Ігоря Єгорова, у столиці 16 комунальних медустанов здають приміщення, з яких 13 знаходяться в оренді в однієї фірми — ПП "Петро Великий". Договори на 10 років було укладено у 2018-2019 роках, тобто до набрання чинності законом "Про оренду державного комунального майна", за яким допускається оренда лише шляхом електронних аукціонів.

В результаті повідомляється, що фірма "Петро Великий" нібито винаймає приміщення за цінами значно нижчими від ринкових. Наприклад, одне з них обходиться на місяць дешевше за 2 тис. грн. При цьому орієнтовний прибуток з однієї такої точки може сягати 500 тис. грн на місяць.

"Підприємці, які мають відношення до похоронного бізнесу, коментуючи цифри в договорах оренди, кажуть: якщо зараз усі ці об'єкти виставити на торги, то цифри піднялися б мінімум у 10 разів", — повідомив Ігор Єгоров.

Розташовуючись при лікарнях та моргах, компанія "Петро Великий" першою спілкується з родичами померлих та пропонує їм свої послуги та ціни.

"Чому виникла монополія однієї компанії в медустановах і як це відбивається на киянах? Вони практично не мають вибору. У Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги ритуальна фірма розташована прямо у патологоанатомічному комплексі. Нам здається, що це неправильно", — заявив Єгоров.

Також регулярно фіксуються випадки, коли співробітники таких фірм першими приїжджають на виклики 102 та 103.

"Надходили скарги з різних місць по Київській області, коли разом поліцією чи швидкою приїжджають одразу працівники приватної структури, яка нав'язує послуги перевезення, а потім і поховання. Це такий умовний бізнес: працівники швидкої чи поліції, можливо, за винагороду діляться інформацією з цими фірмами ", — повідомив голова екологічної комісії Київської облради Роман Тітікало.

Голова Південного міжобласного теророзподілу Антимонопольного комітету Дмитро Корчак закликав громадян, які стикаються з монополістами, негайно звертатися до АМКУ.

Як повідомлялося раніше, фірма Алли Ландар "Петро Великий" вже фігурувала у розслідуванні АМКУ, проте відповідальності за порушення конкуренції так і не зазнала. Наразі в Україні за участю АМКУ розробляється проект закону "Про реформування сфери поховання та демонополізації ринку ритуальних послуг", яким серед іншого пропонується заборонити похоронним бюро орендувати приміщення міських лікарень та моргів.Читайте Comments.ua в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!