Головна Новини Суспільство події РФ сподівається на допомогу Китаю у війні проти України: чи наважиться КНР допомагати країні-агресору
commentss НОВИНИ Всі новини

РФ сподівається на допомогу Китаю у війні проти України: чи наважиться КНР допомагати країні-агресору

Експерти розповіли, на яку приховану допомогу Пекіну може розраховувати Путін

16 березня 2022, 12:45 comments1642
Поділіться публікацією:

Росія запросила у Китаю продовольчу та інші види допомоги, у тому числі військову та фінансову, повідомляє CNN. При цьому США попередили, що Китай матиме "значні наслідки" у разі допомоги Росії у війні проти України. Чи стане КНР допомагати РФ? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

РФ сподівається на допомогу Китаю у війні проти України: чи наважиться КНР допомагати країні-агресору

Путін та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел

Техніки росіяни від КНР навряд чи дочекаються

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко наголошує, що зараз розгорнулася боротьба за позицію Китаю в українсько-російському протистоянні.

"Поки що керівництво КНР обходиться загальними словами про підтримку суверенітету України та необхідність вирішувати всі питання дипломатичним шляхом. При цьому Пекін висловив і розуміння занепокоєння Москви "питаннями безпеки". Втім, після того, що росіяни наробили в Україні з 24 лютого, Китай стриманіший в оцінках дій Кремля", – зазначає генерал.

На його думку, китайці все ж таки підіграватимуть Путіну.

"Росія не просто просить у КНР продукти та військову допомогу. Техніки окупантів в Україні ми багато перебили, включаючи сучасну. І продовжуємо бити чи захоплювати. Трофєїв теж багато. І в агресора вже відчувається нестача ресурсів, – пояснює Ігор Романенко. – На мою думку, КНР буде досить обережно допомагати РФ. Не у військовому сенсі, але, наприклад, у сенсі продовольства. Тієї ж тушонкою. А ось техніки росіяни від КНР дочекаються навряд чи. Допомагатиме Китай десь навіть потайки, щоб не потрапити під американські санкції. А представники США попередили, що санкційна реакція, якщо хтось допомагатиме Росії, намагатиметься дати їй обійти санкції, буде жорсткою. Це Китаю, який ризикує втратити американський і європейський ринок заради російського, що стискається, точно не треба".

Китай намагатиметься дотримуватися більш-менш нейтральної позиції

Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. Мечникова – Володимир Дубовик – розмірковує так:

"Якщо КНР підтримає РФ (зрозуміло, що не військами, але – фінансово, технологічно, даючи можливість уникнути наслідків жорстких санкцій, надаючи деякі види озброєння, дрони), це буде, звісно, дуже погано для нас. Але думаю, що Китай намагатиметься дотримуватися більш-менш нейтральної позиції".

Експерт нагадує, що формально влада КНР солідаризується з Росією. Підписали навіть на початку лютого перед відкриттям Олімпіади безпрецедентний величезний меморандум про співпрацю.

"Проте, – зазначає він, – Китай розуміє, що про масштабну допомогу Росії з його боку точно стане відомо. І це покаже КНР у дуже негативному світлі. Адже китайська влада скрізь каже, що виступає за мир, за дипломатію. І будь-який їхній крок, який трактується як підтримка Росії (нехай навіть фінансово-економічна), буде сприйнятий як підтримка агресора".

Як наслідок, пояснює Дмитро Дубовик, багато китайських компаній опиняться під санкціями. Будуть втрачати глобальні ринки – європейський, американський.

"До того ж Китаю не вигідно затягування війни, – упевнений експерт. – А якщо він допомагатиме РФ, це точно затягне війну. Тоді як зараз наслідками російського вторгнення є дестабілізація величезного простору. Хвилі йдуть по всій планеті – економічні, соціальні, демографічні (біженці). Можливі фінансово-економічні, продовольчі кризи світового масштабу. І це точно вдарить по КНР. Так що у Китаю куди більше причин не допомагати РФ, зробити все, щоб ця війна якнайшвидше закінчилася. У своїй риториці Пекін, звичайно, ретранслюватиме приємні вухам Москви меседжі: ми з Росією, розуміємо її занепокоєння питаннями безпеки, також вважаємо, що НАТО та США – це проблема. При цьому, найімовірніше, не нададуть країні-агресору реальної – системної, масованої підтримки".

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Білому Домі висміяли дзеркальні санкції РФ проти адміністрації США.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини