Рубрики
МЕНЮ
Станислав Молчанов
Пацієнти, які були госпіталізовані в лікарню через коронавірус, мають починати постковідну реабілітацію ще до виписки. Такою думкою поділилися медичні експерти на тематичній прес-конференції 17 червня, про що повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
Експерти провели круглий стіл щодо постковідної реабілітації в Україні. Фото: Інтерфакс-Україна
За словами експерта, зараз в Україні замало уваги приділяється реабілітаційним заходам в реанімаціях. Відповідні ж реабілітаційні центри не можуть покрити всі потреби.
Вадим Керестей підкреслює, що більшості пацієнтів, навіть тим, які перенесли коронавірус у легкій формі, потрібна постковідна реабілітація. Це пов'язано з тим, що пацієнти отримують порушення різних систем організму. Перехворілі на ковід люди скаржаться на тахікардію, проблему з легенями, зниження працездатності. Також у них часто спостерігаються тромбоз, який підвищує ризик інсультів, порушення мозкового кровообігу та нервової системи.
Цікаво, що, за словами експерта, в Україні є попит на постковідну реабілітацію серед іноземних громадян.
Відзначимо, що особливо важливою стороною реабілітації вважають фізичну терапію.
Підтримала колегу і заввідділенням запальних патологій ока і мікрохірургічного лікування їх наслідків ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України" Олександра Зборовська. На її думку, пацієнтам після коронавірусу варто пройти і обстеження і у офтальмологів.
Згідно з повідомленням радника з медичних питань компанії "Фармак" Віталія Усенка, остання статистика передбачає, що постковідний синдром буде характерний для 20-40% перехворілих пацієнтів.
За словами фахівця, під час постковідної реабілітації можуть використовуватися препарати, які застосовуються при лікуванні COVID-19. Однак такі призначення здатний робити тільки лікар.
Новини