Головна Новини Суспільство події Рамштайн-2 та пекло для РФ на полі бою: які підсумки засідання антипутинської коаліції – як битимемо окупанта
commentss НОВИНИ Всі новини

Рамштайн-2 та пекло для РФ на полі бою: які підсумки засідання антипутинської коаліції – як битимемо окупанта

Військова підтримка України зростатиме, але, що саме отримуватиме Київ – поки що залишається в секреті

24 травня 2022, 09:10 comments1328
Поділіться публікацією:

Міністр оборони США Ллойд Остін провів засідання Контактної групи з України (Рамштайн-2, за назвою німецької авіабази, де 26 квітня відбулася перша зустріч у такому форматі) з міністрами оборони понад 40 країн. Зустріч відбулася 23 травня. На ній йшлося про військову підтримку України. Які висновки можна зробити за підсумками, які стали надбанням громадськості? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Рамштайн-2 та пекло для РФ на полі бою: які підсумки засідання антипутинської коаліції – як битимемо окупанта

Онлайн-зустріч для військової допомоги Україні. Фото: EPA/UPG

Росія нічого не змогла вдіяти, щоб зруйнувати широкий фронт підтримки України

Політолог Кирило Сазонов зазначає, що зустріч міністрів оборони понад 40 країн, та ще й з ініціативи США, говорить про повний провал російських зусиль на фронті пропаганди та дипломатії.

"На жаль, ми бачимо певні спроби зняти з РФ частину санкцій та інші випадки обережного саботажу деяких європейських країн щодо термінового постачання достатньої кількості озброєнь в Україну. Але ці епізоди дуже слабкі та на загальну температуру по лікарні не впливають, – зазначає політолог. – До нас вже прибув літак із Ізраїлю зі шоломами та бронежилетами. Після Рамштайну-2 стало відомо, що Данія поставить ЗСУ протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки до них, що Чехія передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки, ракетні системи. Є справді широкий фронт підтримки. Чого вартий той самий ленд-ліз, який президент США Джо Байден підписав 9 травня. Ось так виглядає картина загалом".

За словами Кирила Сазонова, оскільки йдеться про постачання зброї до країни, що воює, а логістика завжди залишається вразливим місцем, за кадром завжди залишається дуже багато.

"Технічні подробиці, терміни, кількість – все, що може використати вороже розвідування, не озвучується. Або озвучується заднім числом. Отже, Росія нічого не змогла зробити, щоб завадити цьому процесу. І буде покарано", – резюмує експерт.

Не дивно, що однією з ключових тем нової зустрічі міністрів оборони провідних країн світу була – яка зброя Україні потрібна, щоб змінити баланс сил, зокрема, на Донбасі, на користь ЗСУ

Політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун наголошує, що країни демократичного світу продовжують зустрічатися, щоб звірити годинник у питаннях надання військової підтримки Україні. А також проаналізувати, наскільки продуктивною була допомога після першої зустрічі у такому форматі.

"Вже очевидно (про це говорить, зокрема, ситуація на Донбасі, де агресор продовжує захоплювати нові території), що цієї допомоги виявилося недостатньо. І є цілком обґрунтовані надії, що Рамштайн-2 виявиться більш ефективним та дозволить прискорити постачання Україні потрібних озброєнь. Виходячи з риторики президента Зеленського протягом останніх тижнів, ми не нагромадили достатнього збройового потенціалу, щоб відбивати та звільняти свої території. Так, за словами глави держави, на Донеччині співвідношення озброєнь 20 до 1 на користь противника. Не дивно, що однією з ключових тем нової зустрічі міністрів оборони провідних країн світу була – яка зброя Україні потрібна на даний момент, у якій кількості, щоб змінити баланс сил, зокрема на Донбасі, на користь ЗСУ. Якщо навіть при такому співвідношенні озброєнь (не на свою користь) можемо давати гідну відсіч окупанту, то при паритеті ворог точно буде розбитий. Упевнений, що це розуміють учасники формату "Рамштайн". І невдовзі ми побачимо відповідні результати", – зазначає Максим Джигун.

На його думку, за лаштунками зустрічі, швидше за все, залишилося – скільки саме та якого інноваційного озброєння постачатиметься в Україну. І коли воно почне працювати на сході та півдні нашої країни, де зараз особливо спекотно. Подібна інформація в публічному просторі може зашкодити — і цілком логічно залишати все за кадром. Нехай противник дізнається про наявність у нас подібного озброєння (включно з РСЗВ, кошти ППО) вже за фактом, пояснює Максим Джигун.

"Те, що такі зустрічі мають намір проводити регулярно (щомісяця), безумовно, позитивно. Але вони мають стати ефективнішими, – упевнений політолог. – Українській дипломатії слід продовжувати переконувати міжнародних партнерів у необхідності активізувати зусилля щодо підтримки нашої країни на полі бою. Де ми боремося не лише за Україну, а й за Європу, за безпеку у всьому світі".

Головний висновок – формат набирає обертів, військова допомога Україні продовжуватиметься

Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько наголошує, що друга зустріч у форматі "Рамштайн" пройшла онлайн, на відміну від першої. Але суті, за його словами, це не змінює. А суть у тому, що підтримка України зростатиме.

"Відомо, що до цього формату приєдналося ще кілька країн. Зокрема, Колумбія, яка ніколи раніше не виявляла інтересу до України. Серед нових учасників також Австрія, Боснія та Герцеговина, Ірландія, Косово, – перераховує експерт. – Приєднання до "Рамштайну" означає, що ти не лише за Україну, а й за свободу та демократію загалом".

Володимир Манько зазначає, що на зустрічі ретельно вивчали ситуацію на українсько-російських фронтах. Щоб надати саме те, що потрібно зараз.

"Головний висновок – формат набирає обертів, військова допомога Україні продовжуватиметься, – вважає експерт. – Може, тому у Росії знову заговорили про переговори? Ну а оскільки тема військових поставок делікатна, то багато після завершення "Рамштайну-2" залишиться, так би мовити, за кадром. Щоб потім стати повною несподіванкою".

Читайте також на порталі "Коментарі" — Володимир Зеленський озвучив прогноз, що найближчі тижні війни в Україні будуть дуже непростими.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини