Головна Новини Суспільство події Президент скасував вибори мера Кривого Рогу через ймовірний програш кандидата від партії, - експерт
commentss НОВИНИ Всі новини

Президент скасував вибори мера Кривого Рогу через ймовірний програш кандидата від партії, - експерт

У Кривому Розі хочуть заарештувати першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода

16 грудня 2021, 12:10
Поділіться публікацією:








Дніпропетровська облпрокуратура нібито за командою з Офісу президента знову відкрила вже розслідувані та закриті за відсутністю складу злочину кримінальні справи щодо подій десятирічної давності проти першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода та вимагає 9 млн грн застави. На цьому наголосив експерт Українського інституту політики Валентин Гайдай. За його словами, саму справу відновлено 10.12.21, а 15.12.21 Удоду вже вручено повідомлення про "підозру". Про це пишуть "Українські новини".

Президент скасував вибори мера Кривого Рогу через ймовірний програш кандидата від партії, - експерт

Кривий Ріг, фото з відкритих джерел

"Нездатність виграти вибори мера в рідному місті штовхає владу на неадекватні кроки. Вона дала команду не проводити у Кривому Розі позачергові вибори мера, які були заплановані на березень 2022 року. Президент розуміє, що будь-який його кандидат програє в один тур. Криворізька команда у 2020 році вже виграла один раз у "Слуг народу" вибори мера. Зараз відкрито кажуть, що центральна влада готова на все, щоб вони не лише не йшли на вибори, а й не займалися альтернативним розслідуванням смерті міського голови Костянтина Павлова та двох його братів", — прокоментував ситуацію Гайдай

"Рейтинг представників "Слуг" впав по всій країні, у т.ч. у Кривому Розі. Тому питання про призначення парламентом виборів мера було знято перед самим голосуванням, хоча було на порядку денному. Про необхідність призначити вибори заявляють експерти, в т.ч. .Громадська мережа "Опора", — упевнений Гайдай.

Експерт зазначає, що протягом усього 2021 року Кривий Ріг "трусили" силовики: "До 100 осіб перевіряючих сидять у виконкомі, йдуть обшуки, "маски-шоу", застосовуються інші інструменти тиску. При тому, що весь бюджет міста за три роки – всього 24 млрд грн, силовики роздмухали звіт про нібито "порушення" на фантастичні 27 млрд грн. тарифів на тепло та воду і так далі.

Розуміючи, що на таких "матеріалах" неможливо зняти кандидатів від Криворізької команди з виборів, влада перейшла до звичайного шантажу – силовикам прийшла команда заарештувати та посадити під будь-яким приводом першого заступника мера Кривого Рогу Євгена Удода, фактично взявши його в політичні заручники.

"Всі ми пам'ятаємо і силові захоплення міськвиконкому, і повторні незаконні вибори мера Кривого Рогу у 2016 році, коли з тріском програв Семен Семенченко, та понад 500 перевірок, які закінчилися нічим. Одним із епізодів цього політичного конфлікту було затримання заступника начальника управління містобудування архітектури Нетяженка. У в'язниці на Нетяженка чинили тиск і він підписав абсурдні свідчення. Начебто Євген Удод, який жодного разу в житті з ним навіть не розмовляв наодинці, а тільки в рамках спільних нарад, погрожував "застосувати до нього пістолет". Наодинці, без свідків. І доказів немає, як бути не могло, тому що не було самого факту", — сказав адвокат Євгена Удода Дмитро Манелюк .

Як зазначив адвокат, "пізніше стало відомо, що силовики придумали цей епізод і змусили Нетяженка підписати показання, погрожуючи бандитами та шантажуючи двома дітьми-інвалідами, щоб підвести Удода не під економічну, а під кримінальну статтю, яка не передбачає заставу. При цьому всі розуміли, і зараз розуміють, що справа розсиплеться в суді, але метою було посадити Євгена Удода в камеру, а там вживати різних заходів впливу".

"Справа абсурдна, природно, що вона розсипалася і була закрита, але тепер вона відкрита заново. Дуже сподіваємося, що ті, хто давав команду її відновити, хоча б її читали. Другий епізод стосується 2011 року і пов'язаний з рішеннями Дніпропетровської обласної ради, ухваленими депутатами на сесії. На той момент Удод був головою облради. Рішення облради №160-8/VI від 12.08.2011 року стосувалося прийому об'єктів нерухомого майна (безгоспні електромережі) на баланс комунального підприємства "Електромережі-Південне". У зв'язку з тим, що це майно у 2013 році КП "Електромережі-Південне" (без будь-якої участі облради) було продано за 9,7 мільйона гривень (сума збитків на думку прокурорів 357 723 грн) ПАТ ДТЕК "Дніпрообленерго", прокуратура вбачає у рішенні облради "злочинний умисел". При цьому ні рішення сесії, ні питання, пов'язані з продажем, не були до сьогодні ні опротестовані прокуратурою, ні оскаржені в суді", — наголосив Манелюк.

"Дії Банкової та підконтрольних їй силовиків нагадують колумбійську наркомафію, яка брала в заручники друзів та представників сімей, щоб родичі робили те, що треба мафії. Але ця "кокаїнова доріжка страху" нічого доброго не віщує. Якщо це вийде в Кривому Розі, аналогічні прецеденти можуть розпочатися і в інших містах", — наголосив Валентин Гайдай.

На думку Гайдая, проблемою для Банкової є й те, що криворіжці впевнені, що їхнього мера – Костянтина Павлова вбили. І саме криворізька команда, проводячи альтернативне розслідування, не дає центральній владі маніпулювати фактами та грубо змонтованим відео про нібито самогубство, яке "злили" у соцмережі. Після смерті другого брата мера вдова Костянтина Павлова – Олена зробила відео звернення .



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини