Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Посол США в Україні Бріджіт Брінк розпочала роботу в Києві. У своєму Twitter вона підкреслила, що першочерговий пріоритет США допомогти Україні захиститися. Експерти розповіли виданню "Коментарі", що означає для України робота американського посла, як вона може допомогти нам отримати більшу підтримку з боку США у протистоянні російській агресії, і що за допомога нам ще потрібна від Штатів.
Посол США в Україні Бріджіт Брінк. Фото: сайт Посольства США в Україні
Політолог Віктор Таран нагадує, що посада посла США в Україні була вакантною з травня 2019 року, коли адміністрація Дональда Трампа відкликала у Вашингтон Марі Йованович. Він також зазначає, що нова посол – Бріджіт Брінк – до призначення в Україну була американським послом у Словаччині. А до цього обіймала посаду заступника помічника держсекретаря у Бюро у справах Європи та Євразії Державного департаменту (2015-2018 рр.), відповідаючи за питання, пов'язані зі Східною Європою, Кавказом та конфліктами у Європі. Крім того, працювала заступником голови місії в посольствах США в Ташкенті, Узбекистан (2014-2015 рр.) та в Тбілісі, Грузія (2011-2014 рр.).
Крім того, продовжує політолог, для росіян та всього світу це знак, що Україна залишається у пріоритеті США. Що ніхто нас не збирається кидати. Що нам і надалі допомагатимуть – і озброєнням, і фінансово. Таким чином, зазначає Віктор Таран, розвиваються всі наративи, які намагається просувати російська пропаганда (у стилі "від України втомилися", "невдовзі українцям не допомагатимуть").
Політичний консультант Олександр Вербицький наголошує, що США не припиняють надавати допомогу Україні, але основне питання сьогодні полягає у постачанні РСЗВ (система залпового вогню) з дальністю стрілянини до 300 км. На його думку, інформація про те, що такі системи не будуть поставлені, або постачання відкладається повністю, вписується в процес прийняття 6-го пакету санкцій проти Росії в половинчастому вигляді.
На думку експерта, на тлі постійних консультацій між Білим домом та Банковою не вистачає низки політичних та практичних кроків з боку США, які могли б полягати в наступному:
– підтримати створення нової регіональної системи колективної безпеки (Великобританія, Польща, країни Балтії, Україна) як гарант майбутнього світу в Європі;
– підтримати Великобританію в її бажанні надати максимальну допомогу Україні, а саме – розглянути можливість заміни наявних у британській армії РСЗВ (М270) з постачанням їх в Україну та заміною їх у Великій Британії новими системами в рамках програм НАТО;
– провести широку кампанію підтримки України в інформаційному просторі з акцентом на нові інформаційно-комунікаційні технології;
– надати максимальну допомогу кредитами та технологіями країнам, які бажають взяти участь у диверсифікації постачання вуглеводнів (відмова від російських);
– допомогти в рамках блоку НАТО щодо переозброєння армій країн-учасниць на Європейському континенті (аналог ленд-лізу, використовуючи аналіз досвіду, отриманого під час війни в Україні).
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Пентагоні розповіли, коли чекають на визначальні бої в Україні.
Новини